MHK remizoval s Hlohovcom, tucet gólov nastrieľal Polakovič

Hádzanári MHK Piešťany sú aj naďalej veľkým prekvapením Slovnaft handball extraligy. V nedeľnom stretnutí štvrtého kola na domácej palubovke remizovali s HC Sporta Hlohovec 29:29 a držia si štvrté miesto v tabuľke. Dvanástimi gólmi v drese Piešťan exceloval Pavol Polakovič.

hadzana
Ilustr. foto

Piešťanskí hádzanári viedli v 11. min 8:3, ale na prestávku išli už za vedenia 19:17 hráči Sporty lohovec. Po zmene strán neustále vyhrávali hráči Sporty, najviac o štyri góly, ale napokon im to nestačilo. Štyri minúty pred koncom mali k dobru ešte dvojgólový náskok 29:27, ale domáci Polakovič svojím dvanástym presným zásahom a Szapu zariadili deľbu bodov. Vďaka nej si Piešťany držia lichotivé 4. miesto v tabuľke, Hlohovec zostáva predposledný, ale bodovo sa vyrovnal dvom súperom pred ním.

MHK Piešťany – HC Sporta Hlohovec 29:29 (17:19)
Zostava/góly MHK: Meluš, Kapša, Šantavý – Chudý, Minarovský 2, Bočkay 3, Salvata, Laho 5, Szapu 4, Polakovič 12, Majerník 3, Kotula, Macek, Stano, Halo, Jaššo.
Najviac gólov HC: Kývala 6, L. Péchy 6/1, Holdoš a Rakús po 5
pok. hody: 7/5 – 3/1, vylúčení: 2 – 4, rozhodovali: Budzák a Záhradník, 420 divákov