Karty mastili v Šali

• 23. septembra 2018, 16:00

Po vyše dvojmesačnej letnej prestávke pokračovala Slovenská extraliga v mariáši v Šali ôsmym kolom. Tamojšia veľká cena bola súčasne aj Pohárom primátora mesta. Za hracie stoly si zasadlo 330 kartárov z devätnástich klubov. Nechýbali medzi nimi ani mariášisti z Dolného Lopašova.

Ilustr. foto. (Autor: šg)

Tí obsadili s 1790 bodmi piate miesto a celkovo im patrí šiesta priečka. V družstvách vyhrali Veľkú cenu Šale Košičania, ktorí si pripísali do tabuľky 2146 bodov. Druhá priečka patrila hráčom z Vysokých Tatier (2096) a tretia Žilinčanom (2001).

Z jednotlivcov šla v Šali najlepšie karta Štefanovi Britaňákovi z Vysokých Tatier, ktorý vyhral všetkých šesť kôl a popri plnom počte 30 bodov mu do tabuľky jednotlivcov pribudlo 430 bodov. Druhá priečka patrila s 28 bodmi jeho spoluhráčovi Jánovi Filovi a tretí skončil s rovnakým počtom bodov Jozef Hrádek z Krupiny. Z mariášistov Dolného Lopašova bol najlepší Miloš Kopecký, ktorému patrila s 24 bodmi 16. priečka. Rovnaký počet bodov nahrali aj jeho spoluhráči Anton Hlávek a Juraj Reško, ktorým patrila 19., resp. 29. priečka.

Aj po ôsmom turnaji si udržal prvú priečku v tabuľke jednotlivcov Vladimír Šimalčík z Liptovského Mikuláša, ktorý zatiaľ ako jediný prekonal hranicu 3000 nahratých bodov. Na svojom konte ich má 3009. Poradie sa nezmenilo ani na ďalších medailových priečkach. Druhý je naďalej Britaňák z Vysokých Tatier (2970) a tretí Ján Turjak zo Žiliny (2590). Z hráčov Dolného Lopašova je Juraj Reško s 2004 bodmi trinásty, Miroslav Petruš (1718) je na 43. pozícii a Miloš Kopecký figuruje s 1681 bodmi ešte o dve miesta nižšie. Stanislavovi Chrenovi patrí spomedzi 566 hráčov s 1578 bodmi 57. a Vojtechovi Bublavému (1574) 59. priečka.

Medzi družstvami si vedúcu pozíciu udržali hráči Trenčína, ktorí doteraz nahrali 16 252 bodov. Druhá Žilinou má na konte 15 828 bodov a na tretiu priečku sa dostali Vysoké Tatry (15 745). Kartárom z Lopašova patrí s 15 001 bodmi šiesta priečka.

Verme, že si ju vylepšia už v najbližšom kole, ktoré sa bude hrať v sobotu 22. septembra v Dolnom Lopašove.