Nástrahy jesene

  • Editoriál / Blogy
  • 18. septembra 2018, 09:00

Síce ešte nie sú Dušičky, no motoristi by už mali zvýšiť pozornosť na cestách. Víkendových či sezónnych šoférov totiž teraz nahrádza iná „škodná“ – zberači orechov

kopunek
Gabo Kopúnek © apt

Takmer vždy neviditeľní, zhrbení pod konármi stromov a maskovaní v lístí, no v danom momente až príliš nepredvídateľní. Aj pre ten posledný orech by si nechali do kolena vyvŕtať dieru, respektíve hodiť sa pod kolesá práve prechádzajúceho auta.

Nepreháňam. Za posledné dni som toho dosť najazdil nielen medzi Trnavou a Piešťanmi, kde je orechových stromoradí habadej. Dokonca sa mi v nedeľu naskytol pohľad na neoznačeného cyklistu, ktorý stál na vozovke a z bicykla ťahal dolu konár, len aby si nabúchal plnku do koláčov! Ja len dúfam, že mu tie jadrá podobajúce sa ľudskému mozgu naozaj pomôžu.

Opadané jablká zo stromov patriacich cestárom, rozmliaždené kolesami áut akoby pripravené na výrobu muštu, zablatené koľaje od kolies traktorov či nákladiakov zvážajúcich repu sú neodškriepiteľným javom blížiacej sa jesene. Tá býva aj na našich cestách nebezpečná, keďže hrozí hmlami, sychravým počasím a pobláznenou raticovou zverou, ktorá sa vám môže hocikedy nalepiť na čelné sklo. Preto by sme mali byť najmä my šoféri, jazdiaci každodenne za svojimi pracovnými povinnosťami, obozretní. Na každého totiž nejaká tá nástraha číha a na každého doma zasa niekto túžobne čaká.

Gabo Kopúnek

Najnovšie správy

Dnes je piatok 14. decembra. Meniny má Branislava, Bronislava.
  • 14.12.2018, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Poslanci schválili plat primátora Petra Jančoviča. Sumu základného platu zo zákona 3063 eur mu navýšili o 20 percent na 3676…
  • 13.12.2018, 09:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava