Najchutnejší guláš na Banke uvarili Shrekovci

  • Kultúra a spoločnosť / Reportáž
  • 16. septembra 2018, 19:00

Z futbalového štadióna obe Banka sa vo sviatočnú sobotu 15. septembra ozývali piesne v podaní kapely Prameň. Zo štyroch kotlíkov sa šírila vôňa gulášu, hladoši postávali okolo varechy a netrpezlivo čakali, kedy gulášmajstri zavelia: Hotovo!


Tím Shrekovci vyhral súťaž Gulášmajstra Banky. (Autor: Viera Dusíková)
Team Besný pes mal najmladšieho pomocníka súťaže. (vd)

Štyri guláše – a každý chutil inak. Ten prvý varili Shrekovci, druhý tím si zvolil názov Čvachtáci. Tretí sa inšpirovali svojou záľubou v motorizme a pomenovali sa Babeťáci. Posledné z gulášových družstiev pridával o k pokrmu z diviny a teľaciny i bonus – Besného psa,  nápoj zložený z vodky, malinového sirupu a tabasca . „Podľa neho sme sa i pomenovali, vysvetľoval jeden z aktérov. Guláš šiel ako na dračku. O chvíľu už nebolo čo naberať.

Čvachtáci mali kotlík s vynikajúcim gulášom o pár minút prázdny. (vd)

Degustátori prisúdili svoje body tomu gulášu, ktorý im chutil najviac. Ten prvý, od Shrekovcov tvorilo hovädzie mäso – írsky angus. Dvaja kuchári sa k nemu patrične kráľovsky vystrojili.  Čvachtáci vsadili na jemné mäso z hovädzieho krku a Babeťáci sa priklonili k osvedčenej kombinácii – pol hovädziny, pol bravčoviny. K tomu klasika cibuľka či zemiaky.

 

Tím Babeťákov vsadil na osvedčenú kombináciu – pol bravčovinky, pol hovädzinky. (vd)

Najchutnejšiemu gulášu sa ušlo najviac hlasov poroty. „Súťaž tento rok vyhral pokrm tímu Shrekovci. Na druhom mieste sa umiestnili babaťáci, tretí boli Čvachtáci a štvrtú priečku obsadil tím s názvom Besný pes,“ uviedol zástupca starostky obce, Jaroslav Vido.

Na guláš sa čakalo v rade.
Nápoj Besný pes od Teamu Besný pes.
Vzorky súťažných gulášov pre porotcu Jaroslava Vidu. (vd)
Kapela Prameň hasila smäd po muzike. (vd)
Deti sa dosýta vyskákali a vyjašili. (vd)

 

Kým si dospelí obyvatelia Banky plnili brušká chutnými pokrmami, deti si poskákali na skákacom hrade a tí, ktorých zaujíma motorizmus, si obzerali historické motocykle. Vyblýskané dvojkolesové tátoše si ľudia fotili, nadchýnali sa ich krásou a zaspomínali si na doby, keď práve tieto motorky – medzi inými aj legendárna JAWA 250 brázdili cesty socialistického Československa.

Na podujatí si bolo možné prezrieť aj nádherné historické motocykle. Foto Viera Dusíková

 

 

134 Shares

Najnovšie správy

Po fiasku na východnom Slovensku, kde kotlebovcom domáci svojou prítomnosťou zrušili mítingy, lebo ich počtom mnohonásobne prevýšili, sa pohrobkovia slovenského…
  • 28.01.2020, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je utorok 28. januára. Tento deň je Európskym dňom ochrany osobných údajov, Medzinárodným dňom mobilizácie proti jadrovej vojne a…
  • 28.01.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 28. januára 2020
Meniny má Alfonz, zajtra Gašpar