Mladí záhradníci uspeli na európskom šampionáte

  • Mladí dnes
  • 10. septembra 2018, 19:00

Študenti Strednej odbornej školy záhradníckej v Piešťanoch sa od 20. do 25. augusta v českom Rajhrade zúčastnili deviateho európskeho šampionátu mladých záhradníkov. V silnej konkurencii obstáli.

(Autor: mp)

„Naši študenti sa zúčastnili súťaže zručností mladých záhradníkov, o ktorej môžeme povedať, že sú to majstrovstvá Európy pre žiakov záhradníckych škôl,“ uviedla riaditeľka školy Eva Stručková. Na súťaž prišli zástupcovia 13 krajín, pričom niektoré delegovali aj dva tímy, ktorých bolo dokopy 19.

Slovensko zastupovala trojica z piešťanskej školy – Šimon Masničák, Alžbeta Horanová a Lucia Chmolová. Sprevádzal ich pedagóg Peter Kollár. Mladí floristi museli zručnosti predviesť v disciplínach ako aranžovanie kvetov, vrúbľovanie rastlín, rezkovanie, vysádzanie mladých priesad, vysádzanie záhonov či vyrastených stromov. Napriek tomu, že z propozícií študenti vopred nevedeli, čo presne ich na súťaži čaká, darilo sa im.

Národný tím sa napokon umiestnil na ôsmej priečke. Okrem toho sa na súťaži vytvárali aj zmiešané tímové trojice, pričom každý účastník v tíme musel byť z inej krajiny. Na postupe prác sa tak dohovárali v angličtine. Tím Šimona Masničáka v tejto kategórii zvíťazil.

Študenti sa aj od svojich kolegov, budúcich záhradníkov, opäť čosi nové naučili. Určite to budú môcť zúročiť aj v ďalšom ročníku súťaže Victoria Regia, ktorá sa koná už budúci víkend.

(am)

Priestor pre vašu reklamu 728×90

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 21. februára. Tento deň je Medzinárodným dňom turistických sprievodcov a Medzinárodným dňom materského jazyka. Meniny má Eleonóra.
  • 21.02.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Služby mesta Piešťany tohtoročná snehová nádielka poriadne prevetrala. Januárové rekordné sneženie vyhnalo do ulíc nielen technických pracovníkov, ale aj takmer…
  • 21.02.2019, 12:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je piatok 22. februára. Tento deň je Medzinárodným dňom skautiek a Európskym dňom obetí zločinu. Meniny má Etela.
  • 22.02.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava