Historický titul mladších žiakov HSC

  • Šport / Tenis
  • 10. septembra 2018, 10:00

Tenisové družstvo mladších žiakov HSC Piešťany sa stalo v Prešove majstrom Slovenska. Zverenci nehrajúceho kapitána Kristiána Steviča na ceste za titulom postupne zdolali Tenisovú akadémiu Prešov 5:2, v semifinále Banskú Bystricu 6:1 a vo finále EMPIRE Trnava 5:2.

Nový majster Slovenska - TK HSC Piešťany. © archív STZ

Piešťanci potvrdili na Šariši úlohu favorita a vo všetkých troch zápasoch rozhodli o svojom víťazstve už po dvojhrách. Titul v družstvách je historickým úspechom tohto mladého klubu. Pričinili sa oň Samuel Melaga, Tomáš Talajka, Samuel Juriga, Xavier Jakubovič, Nicolas Vrtiel, Jakub Szabo a Marco Grőpel.

V zápase s Prešovom bodovali v dvojhrách Vrtiel, Jakubovič, Talajka a Melaga, piaty bol pridali vo štvorhre Vrtiel s Melagom. V semifinále s Banskou Bystricou vyhrali svoje dvojhry Jakubovič, Juriga, Talajka a Melaga, vo štvorhrách bodovali Talajka s Melagom a Juriga s Jakubovičom.

Aj vo finálovom zápase proti EMPIRE Trnava sa rozhodlo o výhre HSC už v dvojhrách. V nich Vrtiel zdolal Bíleho 7:6, 7:5, Jakubovič Wobmanna 6:1, 6:4, Juriga Dosedlu 7:6, 6:3 a Melaga Hulína 6:1, 6:3. Piaty bod si mladší žiaci HSC pripísali už za rozhodnutého stavu vo štvorhre, keď Melaga s Talajkom zdolali Hulína so Suchánom 6:1, 6:1.

Štefan Gregorička

6 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 28. januára. Tento deň je Európskym dňom ochrany osobných údajov, Medzinárodným dňom mobilizácie proti jadrovej vojne a…
  • 28.01.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Po fiasku na východnom Slovensku, kde kotlebovcom domáci svojou prítomnosťou zrušili mítingy, lebo ich počtom mnohonásobne prevýšili, sa pohrobkovia slovenského…
  • 28.01.2020, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
utorok, 28. januára 2020
Meniny má Alfonz, zajtra Gašpar