Vodnopólové kadetky na turnaji v Maďarsku na druhom mieste

  • Vodné pólo / Šport
  • 9. septembra 2018, 16:00

Hráčky KVP Kúpele Piešťany, ročník narodenia 2002 a mladšie, sa zúčastnili na výborne obsadenom vodnopólovom turnaji v maďarskom Egri – piateho ročníka turnaja o Pohár Csabu Rulla, bývalého výborného maďarského brankára.

Vodnopólistky KVP Kúpele Piešťany skončili v Egri druhé. © archív KVP

Družstvá boli rozdelené do dvoch skupín – A-skupina: Eger, Győr, Piešťany, B-skupina: FTC Budapešť, OSC Budapešť, USA – Santa Monica.

Výsledky piešťanských hráčok:

Győr – Piešťany 7:14 (2:3, 2:3, 3:3, 0:5)

Góly KVP: Kolárová 6, Sedláková a Hrebíková po 3, Teličiaková, Bojnová

Eger – Piešťany 9:10 (1:1, 2:3, 3:2, 3:4)

Góly KVP: Kolárová 6, Hrebíková 4

Po víťazstve v skupine nastúpili v semifinále piešťanské kadetky proti druhému družstvu zo skupiny B, ktorým bol výber Santa Monici.

Piešťany – Santa Monica 10:4 (1:2, 2:0, 5:0, 2:2)

Góly KVP: Kolárová 5, Sedláková 3, Hrebíková, Doktorová

Finálovým súperom piešťanských vodnopólistiek bol úspešnejší z druhého semifinále, a to hráčky OSC Budapešť, ktoré porazili domáci Eger.

Piešťany – Budapešť 12:14 po pokutových hodoch (5:3, 4:2, 2:3, 0:3 – p.h. 1-3)

Góly KVP: Kolárová 7, Hrebíková 3, Sedláková, Teličiaková

Zostava KVP Kúpele Piešťany: Dvoranová – Hrebíková, Doktorová, Grežďová, Teličiaková, Sedláková, Klampárová, Kolárová, Holičová, Bojnová, Mešterová

Vystúpenie piešťanských vodnopólistiek na turnaji v Maďarsku zhodnotil tréner Ján Baranovič: „V podstate sme štartovali bez prípravy a družstvo bolo spolu prvýkrát po dvoch mesiacoch, čo sa prejavilo na hernom prejave. Máme ale v tíme hráčky so skúsenosťami z juniorskej i ženskej súťaže – Kolárovú a Sedlákovú, ktoré svojimi individuálnymi výkonmi dievčatá potiahli a nakoniec sme neboli ďaleko od celkového víťazstva. Šancu dostatočne hrať sme dali všetkým hráčkam, i tým, ktoré v tejto vekovej kategórii len začínajú, aby sme pred prípravou na nový ročník vedeli, kde sa nachádzame a s kým môžeme počítať. Pochvala ale patrí všetkým za bojovné výkony, pretože sa nezľakli hráčok z vodnopólovo vyspelých krajín a dosiahli pekný výsledok.“

(th)

67 Shares

Najnovšie správy

Po trati od Nového Mesta nad Váhom po Galantu šiel počas soboty 23. júla historický vláčik v rámci akcie Motorákom…
  • 07.08.2022, 08:03
  • Kultúra a spoločnosť / Región
pondelok, 8. augusta 2022
Meniny má Oskár, zajtra Ľubomíra