Literárny tip: Swing Time

  • Kultúra a spoločnosť / Knihy
  • 8. septembra 2018, 18:00

Hovorí sa, že na Slovensku už takmer každý píše, ale, bohužiaľ, takmer nikto nečíta. Aby ste sa dokázali orientovať v labyrinte vydávanej literatúry, ponúkame vám literárny tip, knižnú ochutnávku na tento týždeň.

© Artforum

Zadie Smith je jedna z najtalentovanejších súčasných spisovateliek. Príbeh dvoch dievčat, snívajúcich o kariére tanečníčok, pričom len jedna z nich má talent, tvorí základ pre veľký spoločenský román o priateľstve, pomoci, slobodných  matkách a všemocnosti popovej hviezdy. Swing Time, hybrid románu a memoárov, príbeh vyrozprávaný v prvej osobe, je zamyslením, ako sa zmeníme, keď sa presťahujeme do luxusného prostredia, uvažovaním o hodnote priateľstva, o tom, ako žiť v súčasnom labyrinte sveta. Prevrstvovanie minulosti a súčasnosti, spomienok a reality je pre čitateľa výnimočne pútavé. Život v západnej Afrike, Londýne, New Yorku, džez, hip-hop, muzikály, tanec, umenie, náboženstvo, satiru a humor autorka umne pomiešala a vytvorila spoločenský obraz a odraz súčasného sveta.

Ivana Papcunová

2 Shares

Najnovšie správy

Od 8. novembra 2019 stál na piešťanskej pešej zóne veľký vianočný stromček. Postupne k nemu pribúdali aj ďalšie dekorácie, svetielka…
  • 22.01.2020, 08:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
streda, 22. januára 2020
Meniny má Zora, zajtra Miloš