V Brne bez víťazstva

• 4. septembra 2018, 20:00

Basketbalistky Piešťanských Čajok sa v uplynulých dňoch predstavili na prípravnom turnaji v Brne Jersey Cup 2018. V moravskej metropole prehrali oba zápasy, keď nestačili na domáce KP Brno 56:62 a podľahli aj MBK Ružomberok 74:83.

Rebeka Mikulášiková zaznamenala proti Ružomberku deväť bodov. © Ladislav Duračka

Piešťanky odštartovali prípravný turnaj piatkovým večerným zápasom proti domácemu KP Brno. Čajky mali stretnutie dobre rozbehnuté a po prvom polčase vyhrávali 35:29. Po prestávke však Brno otočilo skóre a napokon zvíťazilo 62:56.

KP Brno – Piešťanské Čajky 62:56 (15:13, 35:29, 48:45)

Zostava/body Čajok: Jakubcová 8, Mikulášiková 9, Hašková 4, Thompson 7, Matejčíková 9 (Majtásová 0, Mihaljevičová 2, Lubin 15, Bábiková 2)

V sobotu si Čajky zmerali sily s rivalkami zo slovenskej extraligy z MBK Ružomberok. Na svoje minuloročné semifinálové premožiteľky nestačili a prehrali 74:83.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 74:83 (24:24, 42:45, 57:67)

Zostava/body Čajok: Jakubcová 14, Mikulášiková 12, Hašková 2, Thompson 17, Matejčíková 7 (Bábiková 1, Majtásová 5, Mihaljevičová, Lubin 16)

Tréner Richard Kucsa sa v zápase musel zaobísť bez Deptovej i Baburovej, ktoré trápia zdravotné problémy. Nenastúpila ani Dovčíková, ktorá má po reprezentačných povinnostiach ešte voľno.

Najbližšie čaká piešťanské basketbalistky domáci zápas s maďarským celkom Šopron Basket, ktorý sa uskutoční v piatok 7. septembra o 18:00.