Školáci už sú opäť v laviciach

  • Mladí dnes / Školy
  • 3. septembra 2018, 13:00

Ako by to bolo včera, keď si žiaci a študenti z rúk svojich triednych učiteľov prevzali koncoročné vysvedčenie. Voľný júl a august je však nenávratne preč a mládež novým povinnostiam i výzvam. V pondelok 3. septembra sa totiž začal nový školský rok.

Kto sa tešil do školy? Takáto bola odpoveď. (Autor: am)

Keďže v noci sa nad Piešťanmi čerti ženili a ešte ráno pršalo, úvodné stretnutia na školských dvoroch sa presunuli do telocviční. Vyfintené dievčatá a chlapci zaplnili aj telocvičňu na Základnej škole F. E. Scherera.

Po úvodnom programe sa všetci presunuli do tried, kde ich učitelia oboznamovali so základnými organizačnými pokynmi. V stredu sa prvostupniari ešte zúčastnia netradičného otvorenia školského roka pred Domom umenia Piešťany a od štvrtka už budú opäť načerpávať nové vedomosti.

Do lavíc zasadlo aj 22 žiakov v 4.B, ktorých má na starosti triedna učiteľka Sidónia Podhradská. „Počas prázdnin a dovolenky sme načerpali veľa síl do nového školského roka, kde sa mojim žiakom menia učebnice, budeme pracovať podľa inovovaných plánov. Všetci sa tešili, mnohí cez prázdniny aj telefonovali, boli aj zvedaví na nové pomôcky, rozprávali svoje zážitky a čo ja viem, všetci sa tešili do školy, lebo už im bolo dlho,“ povedala nám triedna učiteľka.

„Trieda je to živá, z každého rožku trošku. Vedia sa nadchnúť pre všetko. Radi športujú, recitujú, spievajú, tancujú. Aj program, ktorý býva v telocvični, spočíva bežne na našich triedach – 4.A a 4.B,“ dodala S. Podhradská.

(am)

Priestor pre vašu reklamu 728×90

Najnovšie správy

Služby mesta Piešťany tohtoročná snehová nádielka poriadne prevetrala. Januárové rekordné sneženie vyhnalo do ulíc nielen technických pracovníkov, ale aj takmer…
  • 21.02.2019, 12:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je štvrtok 21. februára. Tento deň je Medzinárodným dňom turistických sprievodcov a Medzinárodným dňom materského jazyka. Meniny má Eleonóra.
  • 21.02.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Dnes je piatok 22. februára. Tento deň je Medzinárodným dňom skautiek a Európskym dňom obetí zločinu. Meniny má Etela.
  • 22.02.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava