Po zrážke cyklistov v podchode žena v bezvedomí

Opäť sa ukázalo, že podchod pod železnicou v Piešťanoch je životu nebezpečný. Ani polícia doteraz nezistila vinníka nehody, ktorá sa stala v posledný prázdninový deň v podchode pod železnicou na Vrbovskej ceste v Piešťanoch. Zrazil sa tam cyklista s cyklistkou, pričom žena ostala ležať v bezvedomí. Mužovi predbežne namerali alkohol v krvi. Okolnosti nehody a vinníka zisťujú.

V podchode pribúdajú ďalšie zrážky cyklistov. Ilustr. obrázok. (Autor: Viera Dusíková)

K nehode došlo v piatok 31. augusta po siedmej hodine. „Z nezistených príčin sa v podchode po železnicou zrazili dvaja cyklisti. Žena bola v bezvedomí a po tom, čo sa prebrala a postarali sa o ňu záchranári, zistili, že mala ľahké zranenia. Muž bol bez zranení. Predbežná škoda na oboch bicykloch je vyčíslená na sto eur,“ uviedla policajná hovorkyňa M. Linkešová z Krajského riaditeľstva PZ Trnava. Cyklistovi namerali alkohol v krvi okolo jedného promile.

Nie je to prvý a zrejme ani posledný úraz, ktorý sa tu stal. Hlavným vinníkom zrejme ani v tomto prípade nebude cyklista, skôr projektant, ktorý naprojektoval životu nebezpečný podchod. Už viackrát sme o ňom písali. Jedna cyklistka v ňom prišla o zuby po zrážke s ďalším cyklistom, po inom človeku tu ostali krvavé stopy, po zrážke si vážne poranil hlavu. Ďalšiu cyklistku sme osobne raz odvážali domov po tom, čo nebola schopná po zrážke s inou cyklistkou odísť bezpečne aj s nákupom z Tesca domov, na Floreát. To sú zatiaľ len štyri prípady, o ktorých sme sa náhodne dozvedeli iba my. Tí ľudia, čo podchod denne používajú však vedia aj o ďalších.

 

134 Shares

Najnovšie správy

Minister životného prostredia Ján Budaj apeluje na ľudí, aby sa počas veľkonočných sviatkov správali zodpovedne a ohľaduplne nielen voči sebe…
  • 09.04.2020, 08:36
  • Nezaradené / Kultúra a spoločnosť / Príroda / Piešťany / Spravodajstvo
V piešťanskom Dome umenia bol plánovaný bohatý program pre všetky generácie divákov. Pre šíriacu sa nákazu koronavírusom však museli zrušiť…
  • 09.04.2020, 00:02
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
štvrtok, 9. apríla 2020
Meniny má Milena, zajtra Igor