Koniec dobrý, všetko dobré!

  • Editoriál / Blogy
  • 28. augusta 2018, 09:00

Len toť nedávno sa deti tešili na začiatok prázdnin a už sa mnohí dospeláci nevedia dočkať, kedy sa konečne ich ratolesti vrátia do školských lavíc. Dva mesiace ubehli veľmi rýchlo, rovnako ako odhodlanie stráviť s nimi čo najviac voľného času.

kopunek
Gabo Kopúnek © apt

Smrteľníci si však môžu nanajvýš vziať tri týždne celozávodnej dovolenky, takže tie spoločne strávené dni sa potom najčastejšie obmedzili len na víkendy.

Našťastie, pred nami je posledné veľké voľno, a tak by bolo najrozumnejšie s tou prácou seknúť a ísť naposledy niekam k vode. Veď aj to nedávne počasie nám naznačilo, že teplých dní už veľa nebude a na babie leto sa tiež spoliehať nedá.

Tipov na výlet sme vám v našich novinách priniesli niekoľko, takže voľno môžete využiť aj na prechádzky prírodou či mestami. S kúpaním opatrnejšie, no určite si rozmyslite, či sa pôjdete s deťmi hrať na mestské pieskoviská. Ako naznačila už titulná fotografia v našich novinách, niektorí ľudia to majú v hlavách riadne pomotané, keď medzi deti na pieskovisko pustia aj psa. Potom sa nečudujme, že piesok je kontaminovaný a ani po jeho vyčistení nie je celkom isté, či je zbavený nebezpečných mikroorganizmov.

Takže vám všetkým na konci prázdnin želáme, aby ste si tie chvíle užili v zdraví, a nie v čakárni u lekára. A ak už do čakárne budete musieť ísť, vezmite si so sebou naše noviny. Určite si ich čítaním čakanie skrátite.

Gabo Kopúnek

Najnovšie správy

Dnes je piatok 24. mája. Tento deň je Európskym dňom národných parkov. Meniny má Ela.
  • 24.05.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Napriek tomu, že počasie tomu zatiaľ nenasvedčuje, už o niekoľko týždňov sa začne leto a s ním aj potreba osviežiť…
  • 25.05.2019, 00:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Vo vnútrobloku na Winterovej ulici za piešťanskou kolonádou, v malom parčíku neďaleko detského ihriska, si svoje bydlisko rozložil muž, ktorý…
  • 24.05.2019, 00:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
sobota, 25. máj 2019
Meniny má Urban, zajtra Dušan