Cyklistickí veteráni majstrami Slovenska

• 23. augusta 2018, 18:00

Majstrovstvá Slovenska v časovke dvojíc Masters sa uskutočnili v sobotu 18. augusta v okolí obce Jatov za úmornej horúčavy na trati dlhej niečo vyše 20 kilometrov. Piešťanskí cyklisti dosiahli výborné výsledky.

Milan Tupý (vľavo) a Miloš Gežo sa stali majstrami Slovenska v časovke dvojíc. © archív (mt)

Milan Tupý a Miloš Gežo sa stali majstrami Slovenska. Tupý si titul vybojoval už po ôsmy raz. Peter Rihay, František Ostracký, Martin Súlovský, Aleš Drápal a Peter Polák obsadili tretie a Marián Stančík štvrté miesto.

O deň neskôr sa konali preteky v Kláštore pod Znievom pod názvom Znievske dni cyklistiky 2018 – Slovenské Pyreneje. Je to takmer ikonické miesto, pretože tu začínali takmer všetci poprední cyklisti. Na trati dlhej 50 km boli dve dlhé stúpania za obcou Jasenovo a Vrícko, ktoré pelotón poriadne preriedili. Za medzinárodnej účasti sa piešťanskí cyklisti nestratili. Tupý skončil druhý, Stančík tretí, Rihay a Gežo na šiestej priečke.