Horanský vyhral prvý challengerový turnaj v kariére, premiérovo poskočí do top 200

Piešťanský tenista Filip Horanský nasadený ako šiesty vyhral turnaj ATP Challenger Tour v nemeckom Meerbuschi (dotácia 43 000 eur, antuka) a vôbec prvýkrát v kariére získal trofej z podujatia tejto úrovne. Vo finále narazil na domáceho 22-ročného Jana Choinského, ktorého zdolal za 155 minút 6:7 (7), 6:3, 6:3.

Piešťanský tenista Filip Horanský nasadený ako šiesty vyhral turnaj ATP Challenger Tour v nemeckom Meerbuschi. © STZ

Dvadsaťpäťročný rodák z Piešťan v úvodnom dejstve trikrát zmazal manko brejku, ale v napínavej skrátenej hre tesne prehral. V nasledujúcich dvoch setoch mal Slovák stále navrch, udržiaval si tesný náskok a hneď prvý mečbal premenil na celkový triumf, ktorý mu zabezpečil 80 bodov do rebríčka ATP a finančnú prémiu 6 190 eur. Horanský si víťazstvom na nemeckej antuke vytvorí kariérne rebríčkové maximum, ktoré bude oficiálne potvrdené v pondelok. V online poradí poskočil na 196. pozíciu, pričom jeho doterajším najlepším výsledkom bola 245. priečka spred dvoch týždňov.