Prírodné kino bez oplotenia

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 16. augusta 2018, 10:00

Ak máte chuť nazrieť do areálu piešťanského prírodného kina, teraz je na to správny čas. Dve desaťročia nefungovalo a skrýval ho za Kinom Fontána len plechový zelený plot s graffiti nápismi. Teraz ho odstránili.

Zatiaľ sú z plota postavené len stĺpy. (Autor: am)

Namiesto starého plota má pribudnúť nový. Zatiaľ na mieste stoja stĺpiky, medzi ktoré má podľa zmluvy pribudnúť pletivo. Pamiatkári odporučili živý plot.

Výmena oplotenia je pritom súčasťou obnovy letného prírodného kina. Rekonštrukcia má okrem plota zahŕňať výmenu brány, elektroinštalácie, chodníky, úpravy premietacej kabíny a sanitárny kontajner. Na rok 2018 je v rozpočte vyčlenených 67-tisíc eur na rekonštrukciu prírodného kina a 30-tisíc na premietaciu techniku.

Mesto na jar uzavrelo zmluvu s firmou LIVING LIGHT, spol. s r.o. , ktorá za približne 62-tisíc eur mala vykonať rekonštrukciu prírodného kina s termínom ukončenia prác dňa 29.6.2018. Po nej je ešte nutné vymeniť premietaciu techniku a osadiť lavice. Uvidíme, kedy bude letné kino uvedené do prevádzky.

(am)

52 Shares

Najnovšie správy

Okres Piešťany je aj naďalej v kategórii "čierny", čo znamená, že pre občanov platí povinnosť preukazovať sa negatívnym výsledkom testu…
  • 26.02.2021, 16:26
  • Nezaradené / Piešťany / Spravodajstvo / Región
sobota, 27. februára 2021
Meniny má Alexander, zajtra Zlatica