Bodona patrila kynológom

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 16. augusta 2018, 20:00

Kynologický klub Bodona Piešťany zorganizoval počas prvého augustového týždňa letný výcvikový tábor. Jeho vyvrcholením boli sobotňajšie skúšky z výkonu podľa Národného skúšobného poriadku. Absolvovali ich najlepšie pripravené psy, ktoré zvládli poslušnosť, stopu aj obranu.

Pre psov i psovodov bolo kúpanie veľkou zábavou. © Slavomír Turčány

Medzi kynológmi, ktorí prišli na Bodonu, boli nielen dospelí chovatelia, ale aj prázdninujúci školáci a stredoškoláci z rôznych miest Slovenska i Čech. Zúčastnilo sa celkovo osemnásť členov z rôznych kynologických klubov. Výcvik usmerňovali rozhodkyňa Silvia Marková z Pravenca i skúsení domáci kynológovia. Tábor sa niesol v duchu pohody a spokojnosti, čomu dopomohli aj vedúci akcie a šéf piešťanského kynologického klubu Milan Komadel a figurant Jozef Sekáč.

Po cvičení a tréningoch sa jednotliví účastníci dosýta vykúpali na Prúdoch či na Lide, ale nechýbala ani opekačka a hodiny strávené v dlhých priateľských rozhovoroch. Hostitelia sa postarali aj o prísun jedál či pitný režim.

(vd)

29 Shares

Najnovšie správy

Okres Piešťany je aj naďalej v kategórii "čierny", čo znamená, že pre občanov platí povinnosť preukazovať sa negatívnym výsledkom testu…
  • 26.02.2021, 16:26
  • Nezaradené / Piešťany / Spravodajstvo / Región
sobota, 27. februára 2021
Meniny má Alexander, zajtra Zlatica