Skifárka Zruttová v Račiciach 26., Spanakis s Tarabom v dvojskife 27.

Slovenskí reprezentanti a členovia VK Sĺňava Piešťany zakončili v sobotu svoje účinkovanie na majstrovstvách sveta juniorov v českých Račiciach. Ani jednej z dvoch lodí sa nepodarilo postúpiť do štvrťfinále a predstavili sa len v E-finále, v ktorom bolo v najlepšom prípade v hre 25. miesto. Ani to však nedosiahli.

veslovanie
Slovenskí reprezentanti a členovia VK Sĺňava Piešťany zakončili v sobotu svoje účinkovanie na majstrovstvách sveta juniorov v českých Račiciach. © FB veslovanie

Dvojskif juniorov v zložení Martin Spanakis – Pavol Taraba obsadil vo svoje finálovej jazde tretiu priečku, čo v konečnom poradí znamenalo 27. pozíciu. Do polovice dvojkilometrovej trate veslovali Slováci na líderskej pozícii, potom klesli o jeden post a na záverečných 500 m o ďalší. Rýchlejšie boli posádky z Číny a Gruzínska.

Viktória Zruttová od začiatku E-finále skifu junioriek figurovala na medzičasoch na druhom mieste za Češkou Valentýnou Klimkovou, za ktorou v cieli zaostala o vyše 4 sekundy a v konečnom hodnotení skončila na 26. pozícii.