V lige zatiaľ podpriemerné výkony

• 10. augusta 2018, 18:00

Spartakovci cestovali v treťom kole Fortuna ligy do Podbrezovej. Tréner Radoslav Látal nechal v treťom ligovom kole oddychovať viacero futbalistov na čele s kapitánom Borisom Godálom či Jakubom Radom. Duel v Zelpo Arena si určite predstavoval úplne inak. V útoku nepomohla ani čerstvá posila andelov Marek Bakoš.

Spartakovci opäť nedali gól z hry a prehrali už druhý zápas so slabším súperom. © spartak.sk

Úvod stretnutia bol aktívny z oboch strán. Najprv diváci odmenili potleskom sľubný center domáceho Leška, nepríjemne preletel šestnástkou tesne vedľa ľavej žrde. Na opačnej strane takmer pochybil brankár Kuciak. Pri odkope trafil do chrbta vyskakujúceho Tótha. Lopta však mierila vedľa opustenej brány. V trinástej minúte pohrozil Bakoš, po vysunutí Dangubiča pálil zvnútra šestnástky mimo. Domáci odpovedali okamžite. Spoza pokutového územia Rusova zamestnal Obročník. Strážca svätyne Spartaka vyrážal nad brvno. Desať minút pred koncom prvého dejstva zahral Bakoš priamy kop. Jeho gólový pokus bol Kuciak nútený boxovať preč. Do kabín sa tak odchádzalo za bezgólového stavu.

Po zmene strán nastúpili oba celky bez zmien. V 52. minúte vypálil z diaľky neatakovaný Grendel. Kuciak mal čo robiť, aby vyrazil na roh. Napriek výrazne vyššiemu držaniu lopty a tlaku na bránu Podbrezovej to boli práve zverenci Mareka Fabuľu, ktorí sa dostali do vedenia. V 56. minúte sa po strate v strede poľa za obranou ocitol Leško a zoči-voči Rusovovi uspel, mieril medzi nohy – 0:1. Po inkasovanom góle sa Železiari stiahli a do útoku príliš neponáhľali. Spartakovci robili čo mohli, no príležitosti na gól neprichádzali. Zo záverečného tlaku taktiež vyrovnať nedokázali.

Podbrezová – Trnava 1:0 (0:0)

Gól: 56. Leško

Zostavy – FK Železiarne: Kuciak – Magda, Krivák, Bartoš, Turňa, Obročník, Baran, Bernadina (63. Breznaník), Mikuš (86. Tereščenko), Leško (90.+1 Viazanko), Wiezik, FC Spartak: Rusov – Lupták, Hladík, Tóth, Čonka, Greššák, Grendel (84. Pekár), Jirka, Dangubič (63. Jarovič), Miesenböck (65. Sloboda), Bakoš

Text: spartak.sk