Smeti v srdci prírody

  • Spravodajstvo / Región
  • 10. augusta 2018, 12:00

S neporiadnymi občanmi sa trápi aj obec Banka. Neoprávnený vývoz smetí totiž špatí kus prírody na skok od historicky známeho miesta, kde sa v minulom storočí našli pozostatky mamutov.

Nad Bankou nájdete hocičo, čo do prírody nepatrí. © apt

Z priestranstva v prírode za záhradami si domáci za bývalého režimu spravili smetisko. „Všetci tam vyvážali bordel, povolené to ale určite nebolo,“ spomína obyvateľ blízkeho domu. Po režime pribudla na mieste tabuľka so zákazom vývozu smetí, ktorá má ale v dnešných dňoch to najlepšie už za sebou. Čierna skládka stihla zarásť trávou a aj okolie sa počas rokov stihlo upraviť, no niektorí obyvatelia však stále žijú asi v minulosti. Dokazujú to kopy vyvezeného odpadu, či už stavebného, alebo aj nahnitého, nevyužitého ovocia, ktoré patrí do kompostu.

Starostka Banky má z toho hlavu v smútku, odpratanie odpadu totiž padá na plecia obce. „Nerobíme nič iné, len upratujeme odpad po občanoch, ktorým sa ťaží odviezť ho do zberného dvora,“ hnevá sa starostka. Už sa aj vie, kto stavebný odpad do prírody vyviezol.

Daniela Serišová

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 23. júna 2026
Meniny má Sidónia, zajtra Ján