Útulkáčom v lete pomôžete aj darovaním uterákov

  • Kultúra a spoločnosť / Príroda
  • 9. augusta 2018, 18:00

Horúčavy posledných dní trápia nielen ľudí, ale aj zvieratá. Tropické teploty musia prečkať aj psy v piešťanskom útulku, kde opäť nastali takzvané „letné“ opatrenia.

Tento malý fešák je jedným z najnovších útulkáčov. © Útulok Piešťany

Až kým sa neochladí, pracovníci psíkov z útulku na venčenie nevydávajú. Mohli by sa prehriať, dehydrovať, utrpieť šok a následky by boli vážne. A tak im v týchto teplách pravidelne dopĺňajú čerstvú vodu, ponúkajú im bazéniky na osvieženie, ba dokonca sú nad kotercami namontované ostrekovače, ktoré zvlhčujú a ochladzujú priestor, kde štvornohé chlpáče trávia čas.

Napriek tomu, že prechádzkou psíkom teraz nepomôžete, podať pomocnú ruku môžete inak. V útulku je nedostatok posteľnej bielizne, plachiet, uterákov, sacích podložiek pre šteňatá, čistiacich prostriedkov, ako je Savo, Fixinela. Nenoste však periny, matrace ani vankúše. Tie psy trhajú a pracovníci ich nemajú kde uskladniť.

Zvýšenú pozornosť venujte aj svojim zvieratám. Najdôležitejšie je zabezpečiť im pitný režim a chrániť ich pred priamym slnkom. V žiadnom prípade nenechávajte zvieratá samy v aute, ani na chvíľu. Čo najviac sa ich transportu vyhýbajte. Nepriväzujte psov na dvore ani pred obchodom. A ak ich chcete ochladiť, je potrebné to robiť postupne. Začnite od labiek.

Ak aj nechováte zvieratá, nič nepokazíte tým, ak necháte na dvore misku s vodou. Poďakujú sa vám všetky okoloidúce a okolo letiace zvieratá, ako napríklad mačky, ježkovia, ale aj vtáky.

25 Shares

Najnovšie správy

Pri príležitosti sviatočnej Kvetnej nedele pripravili aj pre vás celý záznam evanjelických služieb Božích predstavitelia cirkevného zboru v bratislavskej Dúbravke.…
  • 05.04.2020, 10:02
  • Nezaradené / Kultúra a spoločnosť / Piešťany / Spravodajstvo
nedeľa, 5. apríla 2020
Meniny má Miroslava, zajtra Irena