Letisko Piešťany: Grape štartuje už zajtra

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 9. augusta 2018, 15:00

Deviaty ročník festivalu Grape bol vypredaný v rekordnom čase a Letisko Piešťany tak už zajtra zaplní približne 20-tisíc návštevníkov. Aby bolo všetko tip-top, organizátori začali s prípravami už minulý týždeň.

Grape zajtra otvorí brány už po deviaty raz. (Autor: am)

Ako potvrdil organizátor festivalu Janči Trstenský, práce idú napriek veľkým horúčavám podľa plánu a zajtra bude v areáli všetko pripravené. „Na letisko sme prišli už minulú stredu. S pomocou geodeta sme zamerali areál, aby nám všetko presne sedelo. Začali sme veľkými stavbami, čo sú najväčšie stany, ktoré máme od firmy Kayam z Anglicka. Tí prišli už vo štvrtok a viac-menej do nedele sme mali druhý a tretí stage postavený,“ uviedol J. Trstenský pre Piešťanský týždeň.

Tento rok zaviedli novinku. „Máme nový vstup do stanového mestečka, ktorý otvárame už o deviatej ráno. Robíme to preto, aby ľudia vo vysokých teplotách nemuseli s vecami čakať v dave, ale pekne sa ‚zastanovali’ a potom o 12. hodine išli do areálu,“ prezradil J. Trstenský.

                                                               © Štefan Kurilla

Festival bol vypredaný už 16 dní pred začiatkom. To, že lístky sa minú v rekordnom čase, organizátori tušili už v zime, keď spustili predaj a bol o ne hneď veľký záujem napriek tomu, že návštevníci ešte nevedeli, aký bude program. „Sme radi, že nám ľudia takto dôverujú a kúpia si lístky, aj keď nevedia, aký bude program. Ale verím, že sa tešia na ten festival ako taký a kapely sú pre ne doplnok, aby sa zabavili,“ povedal organizátor.

Kapacitu festivalu ani napriek veľkému záujmu nemenia a zostáva na počte 20-tisíc návštevníkov. Vstupenky preto mnohí skupujú dopredu vo veľkých množstvách a posledné dni ich predávajú za horibilné sumy. Každoročne sa nájdu i takí, čo predávajú lístky priamo pred areálom, no neraz ide o falzifikáty.

(am)

Najnovšie správy

Dnes je sobota 23. marca. Tento deň je Svetovým dňom meteorológie. Meniny má Adrián.
  • 23.03.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Vážený pán primátor! Napriek tomu, že až o niekoľko dní dovŕšite malé jubileum - prvých (neľahkých) 100 dní v úrade,…
  • 21.03.2019, 08:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je piatok 22. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom tuleňov a Svetovým dňom vody. Meniny má Beňadik.
  • 22.03.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava