Triatlonista Ondrej Kubo štvrtý na Ironman Gdynia!

• 8. augusta 2018, 14:00

Kým v Piešťanoch cez víkend pretekali triatlonisti na trati dlhého triatlonu Slovakman 226, piešťanský triatlonista Ondrej Kubo dosiahol famózny výsledok na podujatí Ironman 70.3 Gdynia v Poľsku.

Piešťanec Ondrej Kubo (vľavo) s elitnými triatlonistami Mirindou Carfrae a Timothy O´Donnellom. © archív OK

Pre jedného z najtalentovanejších slovenských triatlonistov išlo o premiéru v elitnej sérii Ironman medzi profesionálmi. Hoci bol Piešťanec na pretekoch nováčikom, jeho výkon tomu rozhodne nezodpovedal. Triatlonista klubu 3NT Bratislava obsadil na trati polovičného ironmana, ktorá merala 1,9 km plávania, 90 km na bicykli a 21,1 km behu fantastické štvrté miesto s časom 3:55:44 hodiny a na bronzovú priečku mu chýbalo niečo cez dve minúty.

Význam úspechu je výrazný, víťaz Timothy O’Donnell z USA je bronzovým medailistom majstrovstiev sveta v Ironmanovi na Havaji z roku 2015 a rovnakú priečku obsadil aj na svetovom šampionáte polovičného ironmana v roku 2010.

Výsledky:

1.Timothy Odonnell 3:47:40, 2. Nils Frommhold 3:52:57, 3. Markus Liebelt 3:53:27, 4. Ondrej Kubo 3:55:44