Kanoisti si to v Piešťanoch rozdajú na 58. ročníku pohára SNP

Kajak-Kanoe Piešťany Vás pozýva na preteky v rýchlostnej kanoistike – 58. ročník pohára SNP, ktoré sa uskutočnia v nadchádzajúci víkend v dňoch 11. – 12. 08. 2018 v Piešťanoch na rieke Váh v areáli Lodenice.

kanoistika
Súťaž je určená predovšetkým kategóriám do 18 rokov, ale už tradične sa jej zúčastnia aj seniori a veteráni. © archív Kajak - Kanoe Piešťany

Preteky sú zaradené do prestížneho Slovenského poháru rýchlostnej kanoistiky – celoročnej bodovacej súťaže. Usporiadatelia predpokladajú účasť všetkých slovenských klubov  a približne 350tich pretekárov. Súťaž je určená predovšetkým kategóriám do 18 rokov, ale už tradične sa jej zúčastnia aj seniori a veteráni, pre ktorých súťaž predstavuje skvelú možnosť porovnať sa so svojou slovenskou konkurenciou.

V sobotu sa uskutočnia preteky na 1000 m  a v nedeľu na 500 m trati s formátom pretekov: rozjazdy (dopoludnie) – semifinále (poludnie) – finále (popoludní). Hlavný program je doplnený o závody mladších pretekárov (do 12 rokov), vždy s hromadným štartom na 2000 m (sobota, nedeľa), 1000 m (nedeľa). Najmladšie deti do 9 rokov si zapretekajú na trati 200 m (krpec cup) v oba dni taktiež s hromadným štartom.

Tím usporiadateľov Vás srdečne pozýva pozrieť si zaujímavé preteky v príjemnom prostredí a zároveň Vás pozýva podporiť našich domácich pretekárov v ich snahe vybojovať si najvyššie možné pódiové umiestnenia v ťažkej konkurencií.

(ts)

0 Shares

Najnovšie správy

štvrtok, 20. januára 2022
Meniny má Dalibor, zajtra Vincent