Piešťany rozoznel festival pouličného umenia

  • Kultúra a spoločnosť / Hudba
  • 5. augusta 2018, 09:00

Tretí ročník Street Art Festivalu Piešťany už máme za sebou. V sobotu 4. augusta sa rozozneli dokonca až štyri lokality v centre kúpeľného mesta a okoloidúci si vychutnávali mnoho rôznych hudobných žánrov.

Program začal na Námestí slobody. (Autor: am)

Program začal na Námestí slobody, kde sa predstavili kapely Roztopaš, Vivetray, ďalej zahral aj Martin Chrobák či Random Choices a Mustage. Tento rok sa k miestam, kde znela hudba, pridalo aj komunitné centrum ŽiWell. Tam zahrali skupiny Už sa to rysuje a Mu Zamako Pe.

Na Kolonádovom moste sa pre silné slnko začal program až neskôr. O 20.00 h zahral Adam Faun Magula a o hodinu neskôr sa predviedol headliner festivalu Maok, spolu s Vladisom hrajúcim na perkusie. Pri Moste zaľúbených spríjemňovali atmosféru Noel McCarthy & Happy Boys.

Účastníkov nebolo treba zvolávať, prihlasovali sa sami. „Sú tu kapely s vlastnou tvorbou, čo je hlavná pridaná hodnota tohto festivalu. Snažíme sa, aby mali možnosť hrať a vyskúšať si ako reaguje publikum na ich skladby,“ uviedol Branislav Galo, organizátor festivalu. Pozitívne zhodnotil aj priebeh festivalu a počasie, lebo to vyšlo v sobotu krásne. Rovnako ako aj motto, ktorým bola jednoducho tolerancia – a to medzi ľuďmi, ale napríklad aj medzi politikmi.

(am)

27 Shares

Najnovšie správy

Ďalší, už 47. ročník populárnej BUĎ FITky sa v Piešťanoch uskutoční v dňoch 27.-28. mája a bude tradične zameraný na…
  • 27.05.2022, 00:02
  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia / Piešťany
Dnes je piatok 27. mája. Tento deň Medzinárodným športovým vyzývacím dňom. Meniny má Iveta.
  • 27.05.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 27. mája 2022
Meniny má Iveta, zajtra Viliam