Piešťany rozoznel festival pouličného umenia

  • Kultúra a spoločnosť / Hudba
  • 5. augusta 2018, 09:00

Tretí ročník Street Art Festivalu Piešťany už máme za sebou. V sobotu 4. augusta sa rozozneli dokonca až štyri lokality v centre kúpeľného mesta a okoloidúci si vychutnávali mnoho rôznych hudobných žánrov.

Program začal na Námestí slobody. (Autor: am)

Program začal na Námestí slobody, kde sa predstavili kapely Roztopaš, Vivetray, ďalej zahral aj Martin Chrobák či Random Choices a Mustage. Tento rok sa k miestam, kde znela hudba, pridalo aj komunitné centrum ŽiWell. Tam zahrali skupiny Už sa to rysuje a Mu Zamako Pe.

Na Kolonádovom moste sa pre silné slnko začal program až neskôr. O 20.00 h zahral Adam Faun Magula a o hodinu neskôr sa predviedol headliner festivalu Maok, spolu s Vladisom hrajúcim na perkusie. Pri Moste zaľúbených spríjemňovali atmosféru Noel McCarthy & Happy Boys.

Účastníkov nebolo treba zvolávať, prihlasovali sa sami. „Sú tu kapely s vlastnou tvorbou, čo je hlavná pridaná hodnota tohto festivalu. Snažíme sa, aby mali možnosť hrať a vyskúšať si ako reaguje publikum na ich skladby,“ uviedol Branislav Galo, organizátor festivalu. Pozitívne zhodnotil aj priebeh festivalu a počasie, lebo to vyšlo v sobotu krásne. Rovnako ako aj motto, ktorým bola jednoducho tolerancia – a to medzi ľuďmi, ale napríklad aj medzi politikmi.

(am)

27 Shares

Najnovšie správy

Som čašníčka. Ako drvivá väčšina všetkých barmanov či čašníkov, aj ja som mala s majiteľom uzatvorenú pracovnú zmluvu formou dohody.…
  • 04.04.2020, 07:34
  • Piešťany / Spravodajstvo / Blogy
sobota, 4. apríla 2020
Meniny má Izidor, Izidora, zajtra Miroslava