Koniec hokejovej dvadsiatky zlikviduje aj piešťanský hokej?

  • Hokej / Šport
  • 3. augusta 2018, 09:00

Projekt slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov HK Orange 20, ktorý mal v posledných sezónach sídlo v Piešťanoch, by sa od nasledujúcej sezóny mohol zlúčiť s tímom najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy MsHK Žilina. Informovalo o tom sobotňajšie vydanie denníka Šport.

Projekt HK Orange 20 by sa mohol z Piešťan presunúť do Žiliny. © sita

Projekt centralizovanej prípravy reprezentačnej „dvadsiatky“ funguje od roku 2007. Prvých päť rokov sa mladí reprezentanti pripravovali v Púchove, v rokoch 2012-2016 bola domovom „dvadsiatky“ Bratislava a uplynulé dve sezóny strávil tím v Piešťanoch, odkiaľ podľa Športu mieri do Žiliny. Na severe Slovenska by mohli mladíci utvoriť s tamojšími „vlkmi“ spoločné družstvo, ktoré by viedli kouči Ernest Bokroš s Pavlom Paukovčekom.

Trénera žilinských vlkov Paukovčeka podľa Športu táto informácia šokovala. „Ak by k zlúčeniu klubov naozaj došlo, musel by som sa podriadiť vyšším záujmom a stať sa kolegom Ernesta Bokroša. Ten by mal zrejme na starosti časť hráčov z dvadsiatky, ja žilinských hokejistov,“ uviedol Paukovček.

Zlúčenie „20“ a žilinského klubu môže vyvolať vlnu nesúhlasu u iných účastníkov Tipsport ligy. So zmenou pôsobiska „20“ nie je stotožnený ani konateľ piešťanského klubu ŠHK 37 Piešťany a prevádzkovateľ tamojšieho zimného štadióna Jaroslav Lušňák. „Ak by sme od apríla vedeli o týchto plánoch, dokázali by sme sa lepšie pripraviť. Ak sa potvrdí presun do Žiliny, bude to pre nás likvidačný zásah,“ priznal pre Šport J. Lušňák.

(sita)

18 Shares

Najnovšie správy

Som čašníčka. Ako drvivá väčšina všetkých barmanov či čašníkov, aj ja som mala s majiteľom uzatvorenú pracovnú zmluvu formou dohody.…
  • 04.04.2020, 07:34
  • Piešťany / Spravodajstvo / Blogy
Dnes je sobota 4. apríla. Tento deň je Medzinárodným dňom bez násilia a Medzinárodným dňom proti nášľapným mínam a na…
  • 04.04.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 4. apríla 2020
Meniny má Izidor, Izidora, zajtra Miroslava