Reklama nadovšetko

  • Editoriál / Blogy
  • 31. júla 2018, 09:00

Môj priateľ Jožko Čavojský je poslancom zastupiteľstva v Trnave. Vitálny sedemdesiatnik šéfuje vo svojom volebnom obvode a snaží sa pre svoje okolie urobiť čo najviac. A darí sa mu.

kopunek
Gabo Kopúnek © apt

Jeho jedinou chybičkou krásy je, že sa na zastupiteľstve rád počúva a zapája sa do diskusie k jednotlivým bodom programu aj vtedy, keď nemá čo k veci povedať.

Keďže je čas dovoleniek, absolvovanie rokovania piešťanského mestského zastupiteľstva prischlo mne. Okrem iných pozoruhodností som sa utvrdil v tom, že každé obecné či mestské zastupiteľstvo má svojho Jožka Čavojského. V prípade Piešťan je to poslanec Andrej Klapica. Nemám voči nemu nič osobné, no on svojimi dovetkami bol jednou z príčin, prečo sa priebeh zastupiteľstva zbytočne naťahoval.

Mnohí tvrdia, že brzdou je poslanec Tomáš Hudcovič. On je však iný prípad. Azda najlepšie jeho povahu vystihol poslanec Michal Hynek, keď v rozprave k úprave tohtoročného rozpočtu vyzval primátora, aby nechal na mestskom úrade vytvoriť oddelenie odborníkov na všetko a nech tam Hudcoviča zamestná.

Na piešťanskom zastupiteľstve, ktoré je výkladnou skriňou mestskej samosprávy, sa naozaj dejú čudné veci. Takmer každý sa tam oblieka do kostýmu Chrobáka Truhlíka a pretláča do pléna jednu múdrosť za druhou. Nie sú to však len poslanci, čo perlia a robia mestu nelichotivú reklamu. Aj vedenie mesta k tomu zavše pridá ruku k dielu. Čo mám na mysli, si môžete prečítať v komentároch na strane 2 a 3. Gabo Kopúnek

Priestor pre vašu reklamu 728×90

Najnovšie správy

Dnes je sobota 23. februára. Meniny má Roman, Romana.
  • 23.02.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Služby mesta Piešťany tohtoročná snehová nádielka poriadne prevetrala. Januárové rekordné sneženie vyhnalo do ulíc nielen technických pracovníkov, ale aj takmer…
  • 21.02.2019, 12:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je piatok 22. februára. Tento deň je Medzinárodným dňom skautiek a Európskym dňom obetí zločinu. Meniny má Etela.
  • 22.02.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava