Štyri medaily Kolníkovej

  • Plávanie / Šport
  • 27. júla 2018, 11:00

Veronika Kolníková, členka PPK Piešťany a hosťujúca v TJ Znojmo, sa v dňoch 12.-15. júla zúčastnila Majstrovstiev Českej republiky v plávaní, ktoré sa konali v Prahe. Na majstrovstvá v 50-metrovom bazéne sa kvalifikovala vo svojich tradičných disciplínach 400, 800 a 1500 metrov voľný spôsob a 400 m polohové preteky.

Piešťanka Veronika Kolníková je opäť vo výbornej forme. © archív (jk)

Piešťanka Veronika Kolníková začala preteky vo štvrtok dopoludnia rozplavbou na 400 m voľný spôsob a postúpila do finále. V ňom zaplávala svoj tohtoročný najrýchlejší čas a obsadila tretiu priečku. V piatok si vo finále na 1500 m voľný spôsob vyplávala bronzovú medailu, keď dosiahla svoj druhý najlepší čas v tejto disciplíne. V sobotu si dala voľno a venovala sa tréningu. V nedeľu postúpila do finále na 400 m polohové preteky, v ňom prekonala svoj osobný rekord o dve sekundy a obsadila tretie miesto. O 90 minút neskôr ju čakalo finále na 800 m voľný spôsob. Za svojím najlepším osobným časom zaostala len o sekundu a skončila tretia.

„Tieto majstrovstvá mi vyšli fantasticky. Štartovala na nich kompletná česká špička, ktorá ešte mohla plniť limity na majstrovstvá Európy. Prvýkrát sa mi podarilo na nich vyplávať štyri medaily. Po tom všetkom, čo ma postihlo pred rokom, som ani nedúfala, no stále som verila, že sa vrátim k plávaniu. Teraz ma čaká dvojtýždňové voľno a 6. augusta začíname prípravu na novú sezónu,“ povedala Kolníková.

(th)

13 Shares

Najnovšie správy

Polícia si posvietila počas víkendu na vodičov, ktorí si sadli za volant pod vplyvom alkoholu.
  • 13.07.2020, 15:04
  • Krimi / Piešťanský týždeň
utorok, 14. júla 2020
Meniny má Margita, zajtra Kamil