Richard Vančo získal v Portugalsku zlato

• Veslovanie / Šport
  • 26. júla 2018, 10:00

Piešťanský veslár Richard Vančo získal na IV. Európskych univerzitných hrách v portugalskej Coimbre zlatú medailu v skife ľahkých váh. Zástupca Slovenskej technickej univerzity si po suverénnom víťazstve v rozjazde zabezpečil priamy postup do finále a vyhol sa opravným jazdám.

Vančo ovládol skif ľahkých váh na Európskych univerzitných hrách. © archív VK Sĺňava

Vo finále sa na 2000 metrov dlhej trati postupne prepracoval zo štvrtého miesta až na prvé. Richard Vančo triumfoval v čase 7:31,75 min. pred Franklinom Hamiltonom z Veľkej Británie (7:34,28) a Fiathom Ünsalom z Turecka (7:36,18). Piešťanec by sa mal tento rok ešte predstaviť v rovnakej kategórii na Akademických majstrovstvách sveta v čínskom Šanghaji, ktoré sa uskutočnia 10.-12. augusta.

Ďalší veslári v Portugalsku reprezentovali Univerzitu Komenského. Barbora Šuchová bola medzi ženami v skife piata. Ondrej Kovačovič s Lukášom Jenčom skončili v dvojskife v B-finále na treťom mieste, čo znamená celkovú deviatu priečku.