Užili si magický piknik a veľa pohybu

  • Mladí dnes
  • 22. júla 2018, 16:00

Prázdniny pokračujú a počas druhého júlového týždňa si opäť ďalšie deti užili mnoho zábavy. Každý deň totiž navštevovali denný tábor Parlamentu mladých mesta Vrbové (PMMV) a okrem aktívneho trávenia voľného času v mestečku pod šikmou vežou spoznávali svet aj vďaka výletom.

Štrnásť detí zažilo vo vrbovskom Pohoďáku kopec zábavy. © archív Dušana Saba

Tábor s názvom Pohoďák od 9. do 13. júla sa niesol v duchu zábavy a oddychu, pričom si ho užilo 14 detí vo veku od 5 do 12 rokov.

Ako Piešťanskému týždňu povedal predseda PMMV Dušan Sabo, prvý deň sa deti navzájom zoznamovali pomocou vtipných hier, ako napríklad „Deka“ a „Postavia sa tí, ktorí…“. Tiež si mohli ozdobiť táborovú pokladničku, zašportovať si pri hraní futbalu a iných vonkajších aktivitách, ale aj zrelaxovať pri pozeraní rozprávky. Druhý deň pozostával z túry do Krakovian, kde malých výletníkov nakoniec čakala zábava na ihrisku a špeciálny, dokonca magický piknik – so zaviazanými očami sa deti snažili uhádnuť, či majú v ústach hrozno, cukrík, šalát alebo čosi iné.

Najväčší zážitok však mali zo stredajšieho výletu do Bratislavy, kde navštívili Kids House a Jump arénu. Deti sa tam mohli dosýta vyblázniť na rôznych atrakciách, šmýkačkách, trampolínach či skákacom hrade. Vo štvrtok si svoje sily zmerali v „pohoďáckej“ olympiáde, ovlažili sa pomocou vodných aktivít či predviedli svoje zručnosti v rôznych spoločenských hrách.

Posledný deň sa nezaobišiel bez vyhodnotenia a rozdávania odmien, pričom deti zakončili tábor plávaním v bazéne. A keďže vrbovské tábory majú medzi deťmi obrovský úspech, o dva týždne pokračujú opäť.

(am)

Najnovšie správy

Dnes je sobota 23. marca. Tento deň je Svetovým dňom meteorológie. Meniny má Adrián.
  • 23.03.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Dnes je piatok 22. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom tuleňov a Svetovým dňom vody. Meniny má Beňadik.
  • 22.03.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Vážený pán primátor! Napriek tomu, že až o niekoľko dní dovŕšite malé jubileum - prvých (neľahkých) 100 dní v úrade,…
  • 21.03.2019, 08:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava