Vodnopólista Martin Kolárik reprezentuje Slovensko na ME

  • Vodné pólo / Šport
  • 19. júla 2018, 18:00

Slovenskú mužskú vodnopólovú reprezentáciu čakajú počas nasledujúcich dní majstrovstvá Európy v Barcelone. Do dejiska šampionátu odleteli Slováci v sobotu, už v pondelok odohrali prvý duel v základnej D-skupine. Vo výbere SR sa nachádza aj Piešťanec Martin Kolárik a nominácia tesne unikla ďalšiemu odchovancovi KVP Kúpele Radovanovi Pietrovi.

Piešťanec M. Kolárik hrá za maďarskú Tatabányu. © Ján Galo

Prvým súperom Slovenska bol výber Ruska, ktorý zvíťazil 12:6. V stredu nastúpilo proti Rumunsku, v piatok ho čakajú úradujúci majstri Európy Srbi. „Chlapci sú rozumní, vedia, aké mužstvá máme v skupine a akú silu majú. Musíme sa sústrediť na úvodné dva zápasy proti Rusku a Rumunsku, ale hlavne na stredajší duel proti Rumunom. Ak náhodou motyka vystrelí, budeme mať šťastie a začne sa nám dariť, mohli by sme odohrať dobré stretnutie aj s Ruskom. Ďalej povedie naša cesta pravdepodobne cez Rumunsko, môžeme však len prekvapiť,“ uviedol pred začiatkom šampionátu hlavný tréner slovenského družstva Peter Nižný. Na lavičke spolupracuje s Karolom Bačom mladším.

Slovensko cestuje na ME s mladým tímom, v ktorom sa však predstaví aj skúsený Piešťanec Martin Kolárik, ktorý hráva za maďarský tím Tatabánya. V širšom výbere pred šampionátom bol aj Radovan Pieter, do konečnej nominácie sa však neprebojoval. „Žiaľ, odišli nám niektorí veľmi kvalitní a silní hráči. Musíme však ísť smerom dopredu a neriešiť to, čo bolo. Budú nám chýbať, ale ja tomuto tímu verím. Výkon pôjde smerom hore, len chlapcom treba veriť, dávať im šance a robiť všetko, aby mali omnoho lepšie podmienky ako teraz pred ME. Čo sa týka samotného výkonu, ten je podriadený podmienkam, aké sú a aké sme mali pred šampionátom. Neboli až také, aké sme si predstavovali. Slabšie družstvá, ktoré sú pod nami, mali oveľa lepšie podmienky na prípravu, odohrali viac ťažkých duelov. My však na to momentálne nemáme, tak je nastavený náš rozpočet. Mne ako trénerovi je z toho veľmi smutno, ale nič sa nedá robiť,“ poznamenal Nižný.

Slováci sa na ME pripravovali štyri týždne, počas tohto obdobia absolvovali domáce sústredenie s výberom Gruzínska a turnaj v Tbilisi. „Náš tím je na papieri možno slabší, ako bol na ME 2016, ale našou prednosťou je sila kolektívu. Musíme jeden druhému pomáhať a hrať tak, aby sme si po turnaji mohli sadnúť a povedať, že sme v bazéne odovzdali všetko. Aký bude výsledok, uvidíme,“ povedal najstarší hráč v tíme SR Juraj Zaťovič.

Nominácia na ME 2018 v Barcelone – brankári: Tomáš Hoferica, Martin Laciak, hráči v poli: Juraj Zaťovič, Lukáš Ďurík, Matej Čaraj, Marek Tkáč, Maroš Tkáč, Martin Kolárik, Michal Úradník, Samuel Baláž, Tomáš Bielik, Patrik Tkáč, Ladislav Vidumanský

Program Slovákov v základnej D-skupine:

pondelok 16. júla: Rusko – SR 12:6 (3:1, 2:1, 5:1, 2:3)

streda 18. júla: 9:5 (4:1, 2:0, 2:1, 1:3)

piatok 20. júla o 11:00: Srbsko – SR

(th/sita)

231 Shares

Najnovšie správy

sobota, 22. januára 2022
Meniny má Zora, zajtra Miloš