Ve Vrbovém budú zase vetry duť

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 11. júla 2018, 16:00

Preteky na „húpacích“ koňoch, preteky Formule nula, Muflón Ancijáš a množstvo známych kapiel a piesní. V hlavnej úlohe s Braňom Jobusom aj tento rok vo Vrbovom zadujú Vrbovské vetry.

Súčasťou sobotného programu budú aj preteky na „húpacích“ koňoch. (Autor: gak)

Tie budú fúkať na tradičnom mieste už po dvanásty rok a v sobotu 14. júla privejú kapely ako Mňága a Žďorp, Karpatské chrbáty, Chiki liki tu-a, Korben Dallas, Progres 2 či Para.

Organizátor Braňo Jobus to robí každý rok rovnako. Všetci hrajú tak, ako prišli, a nemajú nejakého špeciálneho headlinera. „Máme taký zvyk, že od začiatku tam hrajú úplne skvelé skupiny a žiadne také, že večer máme nejakého

headlinera a okolo toho to uplácame rôznymi skupinami. Tento rok o štvrtej poobede budú hrať napríklad Mňága a Žďorp, ktorí už roky vypredávajú pražskú Lucernu. Chystáme takú raritku, okrem krstu mojej knižky o Muflónovi Ancijášovi si spolu s nimi zaspievam pieseň Hroch Karol na bicykli uháňa v špeciálnej verzii čisto na Vetry,“ hovorí o svojom „dieťati“ hrdý Jobus.

Návštevníkov čaká ako každý rok bláznivá a ničím nerušená zábava, zlým ľudom je ale vstup prísne zakázaný! Sprievodný program sa začína už v utorok 10. júla, je pre všetkých a zadarmo. Počas sprievodného programu premietnu film, bude sa čítať z kníh a odohrá sa tiež koncert pre Mariána Vargu.

Na starých i nových návštevníkov čaká v nedeľu tradičná Upratéka a obľúbené zakončenie festivalu v podobe Výpravy do stredu sveta a vesmíru.

Daniela Serišová

Priestor pre vašu reklamu 728×90

Najnovšie správy

Služby mesta Piešťany tohtoročná snehová nádielka poriadne prevetrala. Januárové rekordné sneženie vyhnalo do ulíc nielen technických pracovníkov, ale aj takmer…
  • 21.02.2019, 12:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je sobota 23. februára. Meniny má Roman, Romana.
  • 23.02.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Dnes je piatok 22. februára. Tento deň je Medzinárodným dňom skautiek a Európskym dňom obetí zločinu. Meniny má Etela.
  • 22.02.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava