Lásky môžu klamať

  • Editoriál / Blogy
  • 10. júla 2018, 09:00

Často stretávam známe i menej známe ženy v mojom veku, čiže po päťdesiatke, ktoré sa mi po chvíli rozhovoru priznajú, že sa z vidieka prisťahovali do Piešťan, prenajali si byt a zmenili život. Rozviedli sa.

Tie, ktoré to urobili len prednedávnom, sú poblednuté, vychudnuté na kosť, vystresované a o chlapoch už nechcú nič počuť. Tie, ktoré majú už inkubačnú dobu žiaľu, zatrpknutosti a nervov za sebou, sa opäť prebúdzajú k aktívnemu životu. Venujú sa prvým vnúčatám alebo kamarátkam či záľubám, na ktoré v čase, keď sa starali o deti, chlapa, domácnosť aj záhradu, nemali čas. Začínajú konečne žiť. Neviem, či sú šťastné, ale vyzerajú pekne a spokojne. Mnohé sa rady smejú, robia si žartíky zo svojich väčších stehien, zadku i bruška, vyprsujú sa, veď ešte stále majú čo ukázať.

Minule som s jednou predavačkou rozoberala, prečo sa naše rovesníčky vlastne rozvádzajú. Myslela som si, že po menopauze už neskáču tak divoko do postele ako predtým, že niektoré sú možno až príliš náročné a mužov už nebaví stále stáť v pozore a plniť ich priania či rozkazy. Tiež som si myslela, že muži po päťdesiatke sa radšej dívajú po mladších ženách, ktoré s nimi koketujú, chvália ich prácu i vzhľad, preto niet divu, že sa chlapi zakukajú pod inú sukňu.

Dnes mi istý muž v strednom veku povedal, že na vine je hlavne internet a sociálne siete. Každý s každým si po písmenkách zakoketuje, požartuje, posľubuje hory-doly. A mnohí to, čo napíšu, začnú aj naozaj praktizovať. „Čo to je za sodoma-gomora, keď aj starým chlapom, ktorí by už mali byť upokojení, mozog vchádza do nohavíc. Mne je tých žien, čo ich chlapi podvádzajú, úprimne ľúto. A aj keď sa to deje i opačným smerom, mali by pozbierať posledné zvyšky rozumu, lebo ak cicušám nedajú svoju kreditku, prístup k účtu a nekúpia im to, čo si želajú, tak zistia, že všetko je len o posteli, čiže o krátkodobej záležitosti,“ skonštatoval uvedený muž.

Nuž, tak či tak, leto aj bez internetu praje rôznym láskam. Nech sú také, aby príliš neboleli…

Viera Dusíková

Priestor pre vašu reklamu 728×90

Najnovšie správy

Dnes je sobota 23. februára. Meniny má Roman, Romana.
  • 23.02.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Dnes je piatok 22. februára. Tento deň je Medzinárodným dňom skautiek a Európskym dňom obetí zločinu. Meniny má Etela.
  • 22.02.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Služby mesta Piešťany tohtoročná snehová nádielka poriadne prevetrala. Januárové rekordné sneženie vyhnalo do ulíc nielen technických pracovníkov, ale aj takmer…
  • 21.02.2019, 12:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava