Lásky môžu klamať

  • Editoriál / Blogy
  • 10. júla 2018, 09:00

Často stretávam známe i menej známe ženy v mojom veku, čiže po päťdesiatke, ktoré sa mi po chvíli rozhovoru priznajú, že sa z vidieka prisťahovali do Piešťan, prenajali si byt a zmenili život. Rozviedli sa.

Tie, ktoré to urobili len prednedávnom, sú poblednuté, vychudnuté na kosť, vystresované a o chlapoch už nechcú nič počuť. Tie, ktoré majú už inkubačnú dobu žiaľu, zatrpknutosti a nervov za sebou, sa opäť prebúdzajú k aktívnemu životu. Venujú sa prvým vnúčatám alebo kamarátkam či záľubám, na ktoré v čase, keď sa starali o deti, chlapa, domácnosť aj záhradu, nemali čas. Začínajú konečne žiť. Neviem, či sú šťastné, ale vyzerajú pekne a spokojne. Mnohé sa rady smejú, robia si žartíky zo svojich väčších stehien, zadku i bruška, vyprsujú sa, veď ešte stále majú čo ukázať.

Minule som s jednou predavačkou rozoberala, prečo sa naše rovesníčky vlastne rozvádzajú. Myslela som si, že po menopauze už neskáču tak divoko do postele ako predtým, že niektoré sú možno až príliš náročné a mužov už nebaví stále stáť v pozore a plniť ich priania či rozkazy. Tiež som si myslela, že muži po päťdesiatke sa radšej dívajú po mladších ženách, ktoré s nimi koketujú, chvália ich prácu i vzhľad, preto niet divu, že sa chlapi zakukajú pod inú sukňu.

Dnes mi istý muž v strednom veku povedal, že na vine je hlavne internet a sociálne siete. Každý s každým si po písmenkách zakoketuje, požartuje, posľubuje hory-doly. A mnohí to, čo napíšu, začnú aj naozaj praktizovať. „Čo to je za sodoma-gomora, keď aj starým chlapom, ktorí by už mali byť upokojení, mozog vchádza do nohavíc. Mne je tých žien, čo ich chlapi podvádzajú, úprimne ľúto. A aj keď sa to deje i opačným smerom, mali by pozbierať posledné zvyšky rozumu, lebo ak cicušám nedajú svoju kreditku, prístup k účtu a nekúpia im to, čo si želajú, tak zistia, že všetko je len o posteli, čiže o krátkodobej záležitosti,“ skonštatoval uvedený muž.

Nuž, tak či tak, leto aj bez internetu praje rôznym láskam. Nech sú také, aby príliš neboleli…

Viera Dusíková

Najnovšie správy

Aj keď minulý týždeň došlo k ochladeniu a piešťanskí lekári na pracovisku urgentného príjmu si možno troška vydýchli, núdzu o…
  • 20.08.2019, 11:23
  • Spravodajstvo / Región
streda, 21. august 2019
Meniny má Jana, zajtra Tichomír