Nevidiaci spevák roztancoval Piešťany

 • Kultúra a spoločnosť / Hudba
 • 9. júla 2018, 14:00

Stalo sa už akousi tradíciou, že počas letných prázdnin zavíta do Hudobného pavilónu v Piešťanoch muž s obrovským darom, Trnavčan Maroš Bango. Nevidiaci spevák, ktorého mnohí poznajú ako úspešného účastníka šou Česko Slovensko má talent, predviedol svoj kumšt v nedeľu 8. júla.

Manželia Bangovci doniesli do mestského parku kultúru i dobrú náladu. (Autor: am)

Keďže na pódiu „mušle“ sa v týchto dňoch nachádza filmové plátno pre aktuálne prebiehajúci Bažant Kinematograf, M. Bango spolu s manželkou Alexandrou vystúpili pod pódiom. Na kvalitu koncertu to však nemalo žiadny vplyv, a tak si Piešťanci, ale i mnohí turisti užili poldruhahodinové vystúpenie, zložené z viacerých štýlov.

Milovníci vážnej hudby sa potešili hneď na začiatku, keď im spevák predviedol svoje zlato v hrdle pri známych áriách ako je legendárna ‘O sole mio. M. Bango pri tejto príležitosti pripomenul, že Piešťany pre neho dýchajú atmosférou porovnateľnou ako je v Taliansku.

Nasledovala sekcia skladieb od Karla Gotta, neskôr tieto piesne vystriedali známe „starinky“, ako napríklad Can’t Help Fallin In Love od Elvisa Presleyho. Spevák zanôtil i čosi svoje a mnoho ďalších skladieb, no publikum sa roztancovalo najmä na záver. Temperamentné „cigánske“ piesne lákali decentne pohupovať telom aj tých menej odvážnych, no mnohí si zaspievali pri posledných skladbách Hej sokoly či Slovenské mamičky, kedy sa s mikrofónom predviedla aj Bangova taktiež nevidiaca manželka Alexandra.

Medzi jednotlivými skladbami sa publiku obaja prihovárali a viedli koncert v príjemne komornej, miestami vtipnej atmosfére. Neváhali si ani vystreliť na svoj účet: „Sme manželia už 25 rokov a ešte sme sa nevideli,“ zažartoval spevák. V podobnom duchu pospomínali i na niektoré zábavné príhody a bavili tak publikum. Na záver divákom zaželali mnoho lásky, zdravia, šťastia i požehnania a nech všetkým chutí jesť a piť aspoň tak veľmi, ako im dvom.

(am)

Najnovšie správy

Obrovský vianočný veniec, ktorý len minulý týždeň postavili a vyzdobili pracovníci Služieb mesta Piešťany na pešej mestskej zóne sa dnes…
 • 20.11.2018, 11:05
 • Nezaradené / Piešťany / Spravodajstvo
Krásny, hustý vianočný smrek už ozdobujú. Vianočný stromček, ktorý krášli centrum mesta a ktorý sem inštalovali po tom, čo ho…
 • 20.11.2018, 11:17
 • Nezaradené / Piešťany / Spravodajstvo
V stredu 14. novembra na Hematologicko-transfuziologickom oddelení Nemocnice A. Wintera v Piešťanoch darovalo krv 22 darcov.
 • 20.11.2018, 16:00
 • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je streda 21. novembra. Tento deň je Svetovým dňom filozofie, Svetovým dňom pozdravov a Svetovým dňom televízie. Meniny má…
 • 21.11.2018, 08:00
 • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Súdne pojednávanie vo veci vyplatenia odmien jednému z bývalých členov manažmentu piešťanského letiska pokračovalo v stredu 14. novembra. Súd ešte…
 • 20.11.2018, 12:00
 • Kraj / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava