Nevidiaci spevák roztancoval Piešťany

  • Kultúra a spoločnosť / Hudba
  • 9. júla 2018, 14:00

Stalo sa už akousi tradíciou, že počas letných prázdnin zavíta do Hudobného pavilónu v Piešťanoch muž s obrovským darom, Trnavčan Maroš Bango. Nevidiaci spevák, ktorého mnohí poznajú ako úspešného účastníka šou Česko Slovensko má talent, predviedol svoj kumšt v nedeľu 8. júla.

Manželia Bangovci doniesli do mestského parku kultúru i dobrú náladu. (Autor: am)

Keďže na pódiu „mušle“ sa v týchto dňoch nachádza filmové plátno pre aktuálne prebiehajúci Bažant Kinematograf, M. Bango spolu s manželkou Alexandrou vystúpili pod pódiom. Na kvalitu koncertu to však nemalo žiadny vplyv, a tak si Piešťanci, ale i mnohí turisti užili poldruhahodinové vystúpenie, zložené z viacerých štýlov.

Milovníci vážnej hudby sa potešili hneď na začiatku, keď im spevák predviedol svoje zlato v hrdle pri známych áriách ako je legendárna ‘O sole mio. M. Bango pri tejto príležitosti pripomenul, že Piešťany pre neho dýchajú atmosférou porovnateľnou ako je v Taliansku.

Nasledovala sekcia skladieb od Karla Gotta, neskôr tieto piesne vystriedali známe „starinky“, ako napríklad Can’t Help Fallin In Love od Elvisa Presleyho. Spevák zanôtil i čosi svoje a mnoho ďalších skladieb, no publikum sa roztancovalo najmä na záver. Temperamentné „cigánske“ piesne lákali decentne pohupovať telom aj tých menej odvážnych, no mnohí si zaspievali pri posledných skladbách Hej sokoly či Slovenské mamičky, kedy sa s mikrofónom predviedla aj Bangova taktiež nevidiaca manželka Alexandra.

Medzi jednotlivými skladbami sa publiku obaja prihovárali a viedli koncert v príjemne komornej, miestami vtipnej atmosfére. Neváhali si ani vystreliť na svoj účet: „Sme manželia už 25 rokov a ešte sme sa nevideli,“ zažartoval spevák. V podobnom duchu pospomínali i na niektoré zábavné príhody a bavili tak publikum. Na záver divákom zaželali mnoho lásky, zdravia, šťastia i požehnania a nech všetkým chutí jesť a piť aspoň tak veľmi, ako im dvom.

(am)

Priestor pre vašu reklamu 728×90

Najnovšie správy

Služby mesta Piešťany tohtoročná snehová nádielka poriadne prevetrala. Januárové rekordné sneženie vyhnalo do ulíc nielen technických pracovníkov, ale aj takmer…
  • 21.02.2019, 12:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je piatok 22. februára. Tento deň je Medzinárodným dňom skautiek a Európskym dňom obetí zločinu. Meniny má Etela.
  • 22.02.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Dnes je sobota 23. februára. Meniny má Roman, Romana.
  • 23.02.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava