Na Kostolci niečo „vonia“, história ale nie

  • Spravodajstvo / Región
  • 5. júla 2018, 09:00

Na Sviatok svätých Cyrila a Metoda sa už tradične koná slávnostná svätá omša priamo pod holým nebom na Kostolci v Ducovom.


Lúka na Kostolci je upravená, neporiadok za palisádou však zostal. (Autor: dan)

Veľkomoravské veľmožské hradisko sa vo štvrtok 5. júla začne zapĺňať návštevníkmi. Program sa začína o 15:00 svätou omšou a pokračuje kultúrnym programom. Je však všetko na túto slávnosť pripravené? Presvedčiť sme sa boli cez víkend.

Trávnatá plocha a okolie vŕšku sú pokosené. Aj vyzbierané odpadky boli signálom, že o lúku sa niekto stará. Nechýbal ani odpadkový kôš, ktorý by však potreboval častejšie vysýpanie. Jedinou nepríjemnosťou je absencia toaliet. V lone prírody si síce človek dokáže uľaviť aj mimo zabehnutého komfortu, no robiť potrebu hneď za kolovou hradbou?! Turisti na Kostolci si s tým hlavu nelámu, a aj preto sa spoza opevnenia šíri nepríjemný zápach. Na estetike nepridajú ani pohodené toaletné potreby. Je teda na obci i organizátoroch, aby boli cyrilometodské oslavy naozaj dôstojné nielen po čuchu, ale tiež čo sa týka komfortu návštevníkov.

Daniela Serišová

125 Shares

Najnovšie správy

Dnes (30. marca 2023) krátko po 1. hodine rannej prišlo úmyselným zapálením neznámou osobou k požiaru zaparkovaného osobného motorového vozidla.…
  • 30.03.2023, 09:09
  • Krimi / Piešťany / Spravodajstvo
piatok, 31. marca 2023
Meniny má Benjamín, zajtra Hugo