Karatisti zo Seigokan na ME s medailami

  • Šport / Ostatné športy
  • 3. júla 2018, 16:00

V talianskom meste Chieti sa v dňoch 15 až 17. júna konali Majstrovstvá Európy v karate Šhito ryu. Slovensko mohli reprezentovať pretekári, ktorí si zabezpečili postup z Majstrovstiev SR v Shito ryu. Z piešťanského klubu Seigokan to boli Pavol Cséfalvay, Filip Suchý, Samuel Potrok a Šimon Prievozník.


Na európskom šampionáte sa predstavili aj karatisti z piešťanského klubu. (Autor: archív klubu Seigokan)

Každý súťažil v kumite. Pridali sa k viac ako deväťdesiatim reprezentantom Slovenska, ktorí na európskom šampionáte bojovali o medaily. Priamo na súťaži prišlo k viacerým nepredpokladaným zmenám, o ktorých sa slovenská výprava dozvedela až na mieste. Zmeny boli v organizácii súťaže i v pravidlách. Bolo sa treba rýchlo prispôsobiť.

Po dlhých, únavných a vyčerpávajúcich eliminačných zápasoch si karatisti zo Seigokan priniesli domov dve medaily. Striebornú si po výbornom finálovom zápase v kategórii kumite 10-11 rokov do 30 kg s Rumunom Octaviánom Belicaru vybojoval Pavol Cséfalvay. Bronz sa po náročných zápasoch podarilo získať Filipovi Suchému. Veľmi tesne a dosť nešťastne unikol ďalší bronz po nejasných verdiktoch rozhodcov Šimonovi Prievozníkovi.

Samuel Potrok si získal srdcia rozhodcov nielen perfektným trojbodovým prehodom súpera, ale i mnohými diae technikami, keď zabodoval skôr ako jeho súperi, avšak do boja o medailové pozície to nestačilo.

Zo štyroch súťažiacich stáli na stupni víťazov dvaja, ďalší bol k nemu blízko a posledný predvádzal fenomenálne umenie.

Michal Babiar

338 Shares

Najnovšie správy

Dnes (30. marca 2023) krátko po 1. hodine rannej prišlo úmyselným zapálením neznámou osobou k požiaru zaparkovaného osobného motorového vozidla.…
  • 30.03.2023, 09:09
  • Krimi / Piešťany / Spravodajstvo
piatok, 31. marca 2023
Meniny má Benjamín, zajtra Hugo