Podoby džezu

  • Blogy / Blogy
  • 30. júna 2018, 18:00

Milí priatelia džezu a dobrej hudby, futbal čara zbavený… Túžba po spravodlivosti a pravde je prirodzenou pohnútkou slušných ľudí. V športe rovnako ako hocikde inde. Ide predsa o čestnú hru podľa pravidiel, na ktorých sa zúčastnení dohodli.

Babic
Ján Babič (Autor: apt)

Aj dohoda o ich strážení by mala byť taká silná a dobrovoľná ako pravidlá samotné. Vo všetkom sa musí počítať s ľudskou chybou. Otázka je, či táto nastala nechtiac alebo z nevedomosti, alebo – nebodaj – z úmyslu. Ak nastala úmyselne, potom ide o hrubé porušenie etiky a dohôd. Ale strážiť spravodlivosť technickými prostriedkami nie je vždy dobré riešenie. Hlavne keď sa táto metóda dá zneužiť. Takmer každý verdikt rozhodcu samotní aktéri sprevádzajú zbesilým naznačovaním obdĺžnika obrazovky, čo je nový prvok škodiaci hre. Chýba jednoznačné pravidlo o použití videotechniky, čo v súčasnosti vystupuje ako nedokonalosť tejto krásnej hry. Videorozhodca je viac na škodu než na úžitok. Bránkový elektronický rozhodca – áno…, ale každú situáciu posudzovať podľa videozáznamu oberá rozhodcu o právomoci, futbal o napätie a krčmy o búrlivú debatu.

Podoby džezu na Rádiu Piešťany si získali vďaka vám, milí priatelia, širokú obľubu. Ďakujeme za vaše ohlasy a sme radi, že práve zmienky o slovenskom džeze a o dianí v našom meste sú najpríťažlivejšie. Aj v ostatnej relácii sme spomenuli mená spojené s históriou džezu v našom meste. Džez má však v Piešťanoch aj svoju súčasnosť a my sa s ňou oboznámime práve v budúcej relácii v nedeľu o 20. hodine. Nielen organizátori špičkových koncertov, ale špičkoví džezoví umelci sú Piešťanci. Zoznámime sa s nimi i s ich hudbou.

Na stretnutie v nedeľu na Rádiu Piešťany sa teší vám a džezu verný Jano Babič.

Priestor pre vašu reklamu 728×90

Najnovšie správy

Služby mesta Piešťany tohtoročná snehová nádielka poriadne prevetrala. Januárové rekordné sneženie vyhnalo do ulíc nielen technických pracovníkov, ale aj takmer…
  • 21.02.2019, 12:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je piatok 22. februára. Tento deň je Medzinárodným dňom skautiek a Európskym dňom obetí zločinu. Meniny má Etela.
  • 22.02.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Dnes je štvrtok 21. februára. Tento deň je Medzinárodným dňom turistických sprievodcov a Medzinárodným dňom materského jazyka. Meniny má Eleonóra.
  • 21.02.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava