Školou roka je opäť ZŠ Brezová

  • Mladí dnes / Školy
  • 28. júna 2018, 12:00

Stalo sa už tradíciou, že koniec školského roka so sebou okrem vysvedčení pre všetkých žiakov prináša i hodnotenie samotných vzdelávacích inštitúcií. V stredu 27. júna v Dome umenia slávnostne vyhlásili piešťanskú Školu roka, ale aj najúspešnejších žiakov a pedagógov. O kultúrny program sa postarali žiaci zo Základnej umeleckej školy.

V prvej časti programu ocenil zástupca mesta, ktorým bol tentoraz prednosta úradu Eduard Strapatý spolu s poslankyňou a predsedníčkou komisie pre školstvo a mládež Ivetou Babičovou pedagógov a žiakov základných škôl a základnej umeleckej školy.

Neskôr prišlo na rad oceňovanie športovcov. Z každej školy bolo nominované jedno dievča a jeden chlapec, no napokon sa víťazmi tejto kategórie stali žiaci zo ZŠ Brezová, Soňa Ciklaminiová a Adam Stolárik. Najaktívnejšou školou v športe sa stala ZŠ F. E. Scherera (v počte žiakov školy do 250) a ZŠ Brezová (v počte žiakov nad 250).

Nasledovalo vyhodnotenie súťaže o najlepší školský časopis. Bronzovú priečku zaujala ZŠ Brezová s časopisom Sedmička a získala šek v hodnote 100 eur. Na druhom mieste sa umiestnila ZŠ Scherera s časopisom Kométa, ocenili ho šekom v hodnote 200 eur. Víťazným časopisom sa môže pochváliť ZŠ M. R. Štefánika. Ich tlačovina Jednotka získala šek v hodnote 300 eur.

Každý rok sa vyhlasuje pre žiakov výtvarná súťaž o najlepší výtvarný návrh na logo Talentov. Komisia z veľkého množstva návrhov vybrala návrh Kataríny Černekovej zo ZŠ Brezová, ktorá stvárnila krištáľ. Symbol, ktorý predstavuje talentované deti, ktoré niečo dosiahli, ich vedomosti a schopnosti sa postupne cibria, až sa stávajú bezchybné, krásne, číre či čisté, sú krištáľové. Získala pamätaný list a šek v hodnote 20 eur.

Rovnakú odmenu si v stredu odniesla aj žiačka ZŠ M. R. Štefánika, Alexandra Hazuchová. Staršiemu pánovi, ktorý skolaboval totiž privolala lekársku pomoc a jej skutok sa tak stal Humánnym činom roka.

Vrcholom podujatia bolo vyhlásenie Školy roka. Komisia pre posúdenie podkladov vyhodnotila predložené materiály zo základných škôl na území mesta Piešťany, v ktorých boli uvedené všetky súťaže, aktivity, projekty, ktoré vykonávali školy počas školského roka. Školou roka sa stala opäť ZŠ Brezová, za čo jej bol udelený diplom , plaketa a šek v hodnote 500 eur. Najviac získaných bodov za mimoškolskú činnosť získala taktiež ZŠ Brezová, ocenená za to bola 400 eurami.

(am)

46 Shares

Najnovšie správy

Žiaci tanečného súboru Austedis pod vedením učiteľky Miriam Šupenovej zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch predviedli svoje tanečné schopnosti v…
  • 26.03.2023, 00:01
  • Mladí dnes / Piešťany
Dnes je nedeľa 26. marca. Tento deň je Svetovým dňom epilepsie. Meniny má Emanuel.
  • 25.03.2023, 22:07
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 28. marca. Tento deň je Dňom učiteľov. Meniny má Soňa.
  • 27.03.2023, 22:44
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 27. marca. Tento deň je Svetovým dňom divadla. Meniny má Alena.
  • 26.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 28. marca 2023
Meniny má Soňa, zajtra Miroslav