Objatia rozdávali všetkým generáciám

  • Mladí dnes
  • 28. júna 2018, 10:00

Deň objatí v stredu 27. júna oslavovala viac než tridsiatka slovenských miest, Piešťany nevynímajúc. Každý, kto sa dopoludnia prechádzal centrom kúpeľného mesta, alebo šiel za povinnosťami či prácou, mohol od mladých z občianskeho združenia Punkstream dostať milé objatie na spríjemnenie dňa.


Mladí sa snažili spríjemniť deň obyvateľom i turistom. (Autor: am)

Hŕstka mládežníkov sa vybrala na pešiu zónu o 10.00 h, a to vyzbrojená kartónovými ceduľami so slovenskými i anglickými nápismi. Tie hlásali, že rozdávajú objatia zdarma, či dokonca ich môžu okoloidúci vystískať. Prvý úspech zaznamenali medzi tými najbezprostrednejšími – deťmi na výlete. Na Kolonádovom moste ich boli desiatky, z ktorých viacero sa neváhalo s piešťanskými dobrovoľníkmi poriadne vyobjímať.

Náruč roztvorili i ďalší okoloidúci bez ohľadu na vek či pohlavie. Iní si zas len skúmavo prezreli tabuľky, prípadne sa vypytovali, čo sa to robí a napokon odišli.

Predseda OZ Punkstream túto netradičnú akciu napokon hodnotí pozitívne, pretože si ju užili i samotní „objímači“. „Aj napriek tomu, že niekoľko okoloidúcich akciu nepochopilo a nevzbudila v nich priazeň, tak tie ostatné vyčarené úsmevy pri objatiach stáli za to a sme radi, že sme mohli byť toho súčasťou,“ uviedol predseda Rastislav Gablovič.

Podujatie napokon predčasne ukončil popoludňajší dážď, no tým, čo ju stihli, určite mladí aspoň o čosi zlepšili deň.

(am)

66 Shares
Súvisiace články

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 19. marca. Tento deň je Sviatkom sv. Jozefa. Meniny má Jozef.
  • 18.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 20. marca. Tento deň je Svetovým dňom divadla pre deti a mládež, Medzinárodným dňom šťastia a Svetovým…
  • 19.03.2023, 22:24
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 20. marca 2023
Meniny má Víťazoslav, zajtra Blahoslav