Formula Future opäť na Sĺňave

  • Šport / Ostatné športy
  • 28. júna 2018, 15:00

Na piešťanskej Sĺňave sa v sobotu 16. júna konalo prvé kolo seriálu Majstrovstiev Slovenska Formuly Future, ktoré privítalo celkovo 16 pretekárov v troch kategóriách.

slnava clny formula
Jakub Veselý (vľavo) bol medzi staršími žiakmi druhý. (Autor: Martina Bábiková)

V kategórii nováčik, trieda Delfín, si zmerali sily piati pretekári, v kategórii mladší žiaci, trieda 1-2, ôsmi a v kategórii starší žiaci, trieda 3-4-5, traja. Podujatia sa zúčastnilo niekoľko klubov, pričom najväčšie zastúpenie mali pretekári z MA-JAK Malacky.

Počasie vyšlo vodákom na jednotku.  Počas dopoludnia súťažili vo viazaní vodáckych uzlov a popoludní ich čakala jazda na gumenom motorovom člne. Najmladšia kategória absolvovala jazdu na člne s maximálnym výkonom 10 konských síl (HP). V nej sa z víťazstva tešil Nikolas Mikuliak z klubu H2O Motorsport Piešťany, druhú priečku obsadila Ella Jung z SJ Sport Malacky a tretie miesto si odniesol domov Tomáš Vengrín z MA-JAK Malacky.

Mladší žiaci jazdili tiež na člne s maximálnym výkonom 10 HP. Víťazom sa stal Šimon Jung z SJ Sport Malacky, z druhého miesta sa mohla tešiť Nina Majerčíková z H2O Motorsport Piešťany a tretie obsadil Kristian Viktorin z MA-JAK Malacky.

V rámci kategórie starších žiakov sa jazdilo na člne poháňanom závesným motorom s maximálnym výkonom 15 HP. Celkovým víťazom sa stal Oliver Šíra z OVM Malacky, druhé miesto putovalo do rúk Jakuba Veselého z H2O Motorsport Piešťany a bronz získal Jakub Vengrín z MA-JAK Malacky.

Martina Bábiková

14 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 21. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti rasovej diskriminácii, Svetovým dňom Downovho syndrómu, Medzinárodným dňom…
  • 20.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 22. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom tuleňov a Svetovým dňom vody. Meniny má Beňadik.
  • 21.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 22. marca 2023
Meniny má Beňadik, zajtra Adrián