Juniori aj veteráni VK Sĺňava v akcii

  • Veslovanie / Šport
  • 27. júna 2018, 15:00

Počas tretieho júnového víkendu sa konali až dve medzinárodné podujatia, na ktorých sa zúčastnili veslári z VK Sĺňava Piešťany. Juniori aj masters veslári si počínali tradične úspešne.

veslari bled zruttova
Viktória Zruttová (vpravo) obsadila v Blede tretiu priečku. © archív VK Sĺňava

Do slovinského Bledu odcestovala výprava na čele s najlepšou piešťanskou juniorkou Viktóriou Zruttovou, aby si v silnej konkurencii preverila, ako je na tom pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta juniorov v českých Račiciach.

Zruttová potvrdila svoje kvality a v nedeľňajšom A-finále obsadila konečné tretie miesto. Istú miestenku na MS ešte stále nemá piešťanský dvojskif Taraba – Spanakis, ktorý v nedeľu doveslovali v B-finále na druhom mieste. O tom, či ich uvidíme aj v Račiciach, sa rozhodne už tento víkend na otvorených majstrovstvách Českej republiky.

Na regate v Blede sa v mužskej kategórii predstavil aj Ondrej Kovačovič, no žreb mu nebol naklonený a nepodarilo sa mu prebojovať medzi šesticu najlepších.

V rovnaký víkend cestovali piešťanskí masters veslári do Viedne, kde sa konala medzinárodná regata. Zástupcovia VK Sĺňava sa v dobre obsadených pretekoch nestratili. Párová štvorveslica v zložení B. Jurga, A. Hudec, E. Drlička, A. Vičan doveslovala druhá. V ženskej párovej štvorveslici sa predstavili E. Jurgová, A. Piknová, ktoré do posádky doplnili V. Fišerová (Ostrava) a R. Macasová (Brno). Do cieľa prišli tretie.

Andrej Hudec v skife nestačil na najlepších a skončil štvrtý. Lepšie sa darilo zloženej masters posádke E. Jurgová, A. Piknová, B. Jurga, A. Vičan, ktorá skončila na prvej priečke.

Pre juniorov to bola jedna z posledných veľkých regát pred MS v Račiciach a pre masters veslárov zasa posledná previerka pred blížiacou sa Euro Masters Regattou, ktorá sa uskutoční koncom júla v Mníchove.

(av)

7 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 27. marca. Tento deň je Svetovým dňom divadla. Meniny má Alena.
  • 26.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 28. marca. Tento deň je Dňom učiteľov. Meniny má Soňa.
  • 27.03.2023, 22:44
  • Dobré ráno, Piešťany!
Žiaci tanečného súboru Austedis pod vedením učiteľky Miriam Šupenovej zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch predviedli svoje tanečné schopnosti v…
  • 26.03.2023, 00:01
  • Mladí dnes / Piešťany
Dnes je nedeľa 26. marca. Tento deň je Svetovým dňom epilepsie. Meniny má Emanuel.
  • 25.03.2023, 22:07
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 28. marca 2023
Meniny má Soňa, zajtra Miroslav