Veslári si vybojovali právo štartu na majstrovstvách Českej republiky

  • Veslovanie / Šport
  • 22. júna 2018, 16:00

Koho a v akej disciplíne nominovať? Pred trénermi piešťanských veslárov stálo ťažké rozhodovanie a v hre bolo viacero faktorov. Rezonovala najmä výkonnosť. Pred ich zverencami boli preteky v Brne, na ktorých sa mohli kvalifikovať na majstrovstvá Českej republiky, ktoré sa budú konať 22.-24. júna v Račiciach. Túžba dostať sa do Račíc vyšpičkovala výkony pretekárov VK Sĺňava Piešťany do maxima.

veslari spolocna mladez
Mládežníci z VK Sĺňava Piešťany absolvovali kvalifikačné preteky na majstrovstvá ČR, ktoré sa budú konať v Račiciach. © archív VK Sĺňava

Z mladších 12-ročných žiačok do A-finále postúpili v dvojskife Simona Weiszová a Diana Vargová a dosiahli druhé miesto. V B-finále prišli Gréta Malíková a Anna Butašová prvé. V skife si druhá menovaná v B-finále prišla pre nepopulárnu zemiakovú medailu. Malíková do finále nepostúpila. Tvrdý súboj v skifoch v „áčku“ zviedli aj Vargová a Weiszová, Simona skončila bronzová, Diana na šiestom mieste.

Na chybný verdikt rozhodcu doplatili mladší žiaci v dvojskife Viktor Jurga a Marcel Škulec. V rozjazde sa dostali až do B-finále, kde skončili na druhej priečke. Viktor si užil aj lesk striebra z A-finále v skife 11-ročných, Marcelovi ušlo medzi 12-ročnými tretie miesto iba o kúsok.

Svoju rozjazdu vo štvorveslici vyhrali a v A-finále skončili tretie 13-ročné dievčatá v zložení Sofia Gono, Aneta Ferancová, Rita Amoah spolu s pretekárkou zo Šintavy. Na kormidle „odviezli“ Eriku Jurgovú. Sofia pokračuje v úspechoch v skife, pretože v A-finále skončila na druhom mieste. Rita a Aneta v A-finále dvojskifu doveslovali na piatej priečke.

Pekné jazdy predviedli aj starší žiaci Peter Strečanský, Augustín Petruška a Matej Ďuriš. Ďuriš vyhral B-finále, v A-finále Strečanskému cinkla strieborná medaila a Petruška skončil piaty. Vo veľkej konkurencii dvojskifov sa Strečanský – Ďuriš a Petruška – Groman do finále neprebojovali.

Dorastenci Timotej Miština a Vincent Petruška v dvojskife prišli v A-finále na štvrtom mieste. V skifoch piate miesta vybojoval Petruška v „áčku“ a Miština v „béčku“.

Tentoraz v břeclavských dresoch sa predstavili aj naše ženy Adriana Piknová a Erika Jurgová a v párovke v spoločenstve ostravskej a brnianskej pretekárky skončili na štvrtom mieste. Medzi osemveslicami boli tretie.

(av)

21 Shares

Najnovšie správy

Piešťanskí hasiči mali minulý týždeň päť výjazdov. Hasili požiar trávy, vzbĺknuté papierové kartóny, ale tiež odstraňovali z cesty na Banke…
  • 13.04.2021, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo / Región
Dnes je utorok 13. apríla. Tento deň je Dňom nespravodlivo stíhaných. Meniny má Aleš.
  • 13.04.2021, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 13. apríla 2021
Meniny má Aleš, zajtra Justína