Radnica eurofondy získala, kde sú cyklotrasy?!

„Mestu Piešťany bol schválený ďalší veľký projekt. Na chodníky, osvetlenie a zeleň na Bratislavskej ceste mesto získalo z eurofondov približne 600-tisíc eur,“ uvádza radnica na svojej webovej stránke.

bratislavska cesta piestany
Stromy na Bratislavskej ceste v roku 2015 padli za obeť rekonštrukcii plynovodu. (Autor: Supa)

Fakt je však ten, že podobnú sumu na výstavbu cyklochodníkov radnica získala už v minulom roku. Doposiaľ však mestskí úradníci nezvládli ani len zorganizovať verejnú obchodnú súťaž na dodávateľa, a tak je viac ako otázne, či sa máme tešiť len z toho, že radnica získala európske peniaze, alebo aj z toho, že za ne niečo vybuduje.

Prvý „nadšený“ článok o získaní finančných prostriedkov zverejnila radnica na svojom webe v marci tohto roka. V ňom hovorkyňa mesta Eva Bereczová informovala, že mesto získalo nenávratný finančný príspevok na projekt „Vybudovanie cyklotrás v meste Piešťany“ vo výške 601 000 eur. Podľa tohto článku sa má vybudovať nielen cyklistický chodník „Krajinská cesta v Piešťanoch“ v úseku od sídliska Juh po Dlhú ulicu, ale aj cyklistický chodník od Dopravnej ulici pri železničnej a autobusovej stanici s napojením na jestvujúci cyklistický chodník popri potoku Dubová. Celková dĺžka trasy je 1613,4 metrov.

Ďalej v článku E. Bereczová uvádza, že predpokladaný termín realizácie je apríl až máj 2018. Lenže žiadne práce sa na uvedených cyklistických trasách doposiaľ nezačali a radnica dodnes ani nenašla na túto prácu staviteľa.

A najnovšie tu máme ďalší nádej vzbudzujúci článok na webovej stránke mesta, že Piešťanom bol schválený ďalší veľký projekt. „Výstavba sa dotkne časti od križovatky s Krajinskou cestou po križovatku s Ulicou A. Hlinku. Ide o úsek dlhý 1115 metrov. Projekt zahŕňa okrem vybudovania spoločnej cestičky pre chodcov a cyklistov aj rekonštrukciu osvetlenia a výsadbu zelene. Celkové schválené oprávnené výdavky projektu sú v sume 603 440,41 eur, z čoho bude až 573 268,39 eur zaplatených z eurofondov,“ uvádza E. Bereczová. Obdobie začatia výstavby pre istotu v tomto prípade neuviedla.

Tak uvidíme, či sa na niektorých ohlásených stavbách vôbec začne pracovať do doby, kým je ešte Miloš Tamajka primátorom, veď novembrové komunálne voľby sú doslova za rohom.

399 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 1. apríla. V tento deň sa v roku 1805 v Blatnej narodil a 16. marca 1879 v…
  • 31.03.2023, 22:27
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 1. apríla 2023
Meniny má Hugo, zajtra Zita