Extravagantnú Fridu Kahlo oživil muzikál

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 22. júna 2018, 13:00

Pre milovníkov muzikálov program 63. ročníka music festivalu Piešťany prináša nahliadnutie do tajomstvami opradeného života slávnej mexickej maliarky Fridy Kahlo. Na doskách Domu umenia sa jeho dej začne odvíjať v pondelok 25. júna o 19:00.

frida kahlo
Legendárna maliarka ožíva na divadelných doskách ako muzikálová postava. © archív DUP

FRIDA – maľovať a milovať je muzikál s pôvodnou tvorbou hudobného skladateľa Rudolfa Geriho, spisovateľa, autora libreta a textov piesní Daniela Heviera a v réžii Karola Vosátka.

Životný príbeh legendárnej maliarky je plný vášne, lásky, humoru, podmanivej hudby, hýrivých kostýmov a tanca. Autori tohto diela sa sústredili na hĺbku myšlienok a vnútorné posolstvo, ktoré bolo základným obsahom oscarového filmu Frida Kahlo s očarujúcou Salmou Hayek. V nádherných kostýmoch vám sólisti a tanečníci na fantastickú hudbu so živým orchestrom predvedú oslavu neskrotného života jednej z najvýznamnejších maliarok 20. storočia.

(ma)

56 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 21. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti rasovej diskriminácii, Svetovým dňom Downovho syndrómu, Medzinárodným dňom…
  • 20.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 22. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom tuleňov a Svetovým dňom vody. Meniny má Beňadik.
  • 21.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 22. marca 2023
Meniny má Beňadik, zajtra Adrián