Kočínske družstvo už muselo do žatvy

  • Spravodajstvo / Región
  • 21. júna 2018, 14:00

Teplé a suché počasie vyhnalo poľnohospodárov do žatvy o približne dva týždne skôr ako býva zvykom. Netýka sa to však len pestovateľov obilia v južných okresoch Slovenska.

kocin zatva jacmen obilie
Sucho a teplo vyhnalo do chotára kombajny. (Autor: gak)

Zatiaľ jediným družstvom hospodáriacim na úbočí Malých Karpát, ktoré sa muselo pustiť do zberu obilia, je PD Kočín. Kým v chotároch Dolného Lopašova a Chtelnice napríklad jačmeň ešte len dozrieva, medzi Kočínom a Šterusami už radšej ratovali úrodu, ktorá má pre družstevníkov cenu zlata. Aj preto sa k priebehu žatvy zatiaľ nechceli vyjadrovať, vraj sa ešte ani poriadne nezačala.

Na spomínaných parcelách však bolo zjavné, že zrno muselo ísť do sýpok. Ohlasované búrky a dažde od dnešného popoludnia by totiž zrno z klasov vybili, poprípade steblá polámali, čo by zber ešte viac sťažilo. Že to počas búrok i silného dažďa býva na podhorí veselé, si možno všimnúť na poľahnutých porastoch obilia popri ceste z Vrbového na Trstín.

 

235 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Pieskoviská v Piešťanoch sa pomaly pripravujú na nájazdy malých návštevníkov. Zašpinenému a vyfúkanému piesku po zime odzvonilo a bol nahradený…
  • 01.03.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
pondelok, 4. marca 2024
Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich