Ďalšie postupové oslavy pre PFK

  • Editoriál / Blogy
  • 19. júna 2018, 09:00

Futbalové majstrovstvá sveta sa ešte len rozbiehajú, no fanúšikovia futbalu v Piešťanoch majú opäť dôvod na radosť. Hráči PFK Piešťany dokázali ovládnuť súťaž, v ktorej nastupovali. Po minuloročnom suverénnom triumfe v ôsmej lige boli aj najlepším tímom v siedmej lige a zaslúžene si vybojovali postup do najvyššej oblastnej futbalovej súťaže – šiestej ligy.

tomas horky portret
Tomáš Horký © apt

Kvalita „sedmičky“ bola o niečo vyššia, a preto nie každý zápas značil suverénnu jazdu. O postupujúcom sa rozhodovalo prakticky až do posledného kola. Hlavným prenasledovateľom PFK boli Pečeňady, na ktorých trávniku dokonca Piešťanci v 18. kole prehrali 0:2, no skúsené mužstvo žiadne zaváhanie nedopustilo, v kľúčových pasážach sezóny dokázalo vždy zabrať naplno, a tak dokráčalo k vytúženému postupu.

Reštart futbalu v Piešťanoch tak spĺňa to, čo si ľudia vo vedení klubu pred dvomi rokmi vysnili. Postúpiť každý rok o súťaž vyššie, hrať atraktívny futbal pre divákov a zabudovať do kádra čo najviac odchovancov. To sa im aj veľmi dobre darí. Mužstvo, ktoré sa opiera o známe postavy piešťanského futbalu, je doplnené mladými odchovancami a krôčik po krôčiku stúpa regionálnymi súťažami. Takže bude zaujímavé sledovať, či sa im podarí uspieť aj v šiestej lige, ktorá je zasa o niečo kvalitnejšia.

Klobúk dole aj za to, že v Piešťanoch to opäť žije futbalom, a to nielen seniorským, ale aj mládežníckym, kde sa odvádza rovnako výborná práca. Len tak ďalej!

Tomáš Horký

14 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 19. marca. Tento deň je Sviatkom sv. Jozefa. Meniny má Jozef.
  • 18.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 20. marca. Tento deň je Svetovým dňom divadla pre deti a mládež, Medzinárodným dňom šťastia a Svetovým…
  • 19.03.2023, 22:24
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 20. marca 2023
Meniny má Víťazoslav, zajtra Blahoslav