Tankodróm na Výtoky neopravia

  • Spravodajstvo / Región
  • 15. júna 2018, 06:00

Asfaltová cesta v Moravanoch nad Váhom, ktorá vedie okolo Striebornice na Výtoky, je čím ďalej tým viac v žalostnejšom stave. Výmole a po zime novovzniknuté jamy trápia nielen výletníkov, ale aj domácich, čo si v lokalite postavili nové domy.

cesta vytoky
Pri jazde po rozbitej ceste treba dbať na opatrnosť. (Autor: Daniela Serišová)

Rekreanti na bicykloch sa viackrát poriadne „narobia”, kým ich poobchádzajú. Lesnej správe, ktorej cesta patrí, leží jej blaho na srdci a viacero rokov sa pokúšajú na opravu zohnať prostriedky. Zatiaľ však neúspešne.

„Vieme, že je v strašnom stave a chceli by sme ju opraviť. Prerozdeľovanie financií je každoročne ale žalostnejšie, takže tento rok na to peniaze nebudú,“ hovorí vedúci Lesnej správy v Moravanoch nad Váhom Martin Gazda.

Zlý stav komunikácie majú na svedomí aj elektrikári, ktorí ju značne poškodili rozkopávkou. „Robili výkop pre elektrické vedenie a doteraz cestu neopravili ani na opravu neprispeli, aj keď som ich viackrát urgoval,“ dodal M. Gazda.

Na obľúbenú vychádzku v prírode sa tak stále bude chodiť po rozdrobenom asfalte.

Daniela Serišová

55 Shares

Najnovšie správy

Kamil Moravčík, riaditeľ Základnej školy M. R. Štefánika na Vajanského ulici v Piešťanoch, po vyše týždni zareagoval na naše otázky…
  • 22.03.2023, 22:32
  • Piešťany / Blogy / Blogy
Dnes je piatok 24. marca. Tento deň je Svetovým dňom tuberkulózy. Meniny má Gabriel.
  • 23.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 24. marca 2023
Meniny má Gabriel, zajtra Marián