Majstrovský titul na dosah

  • Vodné pólo / Šport
  • 15. júna 2018, 17:00

Národná liga SR žiačok vo vodnom póle pokračovala tretím turnajom v Košiciach. Tak ako v predchádzajúcich kolách na ňom dominovali hráčky KVP Kúpele Piešťany.

vodne polo ziacky hromadna
Vodnopólové žiačky KVP Kúpele Piešťany opäť nenašli premožiteľky. (Autor: archív KVP)

Zvíťazili vo všetkých troch zápasoch a v priebežnej tabuľke sú na prvej pozícii bez straty bodu. Záverečné kolo sa uskutoční 16.-17. júna v Piešťanoch a s najväčšou pravdepodobnosťou sa piešťanské žiačky vrátia po ročnej pauze na prvé miesto.

Výsledky Piešťaniek:

KVP Kúpele – Pirana SC Topoľčany 8:2 (1:0, 0:1, 3:1, 4:0)

Góly KVP: Hrebíková, Grežďová a Kozáková po 2, Holičová a Mešterová po 1

ŠK Olympia Košice – KVP Kúpele  1:19 (0:5, 1:4, 0:3, 0:7)

Góly KVP: Kozáková 8, Hrebíková 6, Grežďová 3, Holičová a Mešterová po 1

KVP Kúpele – ŠKP MD Košice 15:3 (7:0, 1:1, 4:2, 3:0)

Góly KVP: Kozáková a Holičová po 4, Grežďová a Mešterová po 2, Teličiaková, Hrebíková a Klampárová po 1

Zostava KVP Kúpele Piešťany: Teličiaková – Hrebíková, Klampárová, Grežďová, Kozáková, Zelková, Pechová, Kalmanová, Holičová, Mešterová

Poradie po troch turnajoch: 1. KVP Kúpele Piešťany (18 bodov), 2. Pirana SC Topoľčany (12), 3. ŠK Olympia Košice (6), 4. ŠKP MD Košice (0)

Zverenkyne dvojice Ján Baranovič – Peter Julíny majú vykročené k ďalšiemu výbornému výsledku. Tréneri sú s ich výkonmi spokojní a prvý menovaný nám poskytol nasledovné hodnotenie: „Rovnako ako na predchádzajúcich turnajoch sa našim hráčkam darilo. Zužitkovali tak svoje tréningové snaženie do suverénnych víťazstiev. My ako tréneri sme radi, že príležitosť hrať dostávajú naše najmladšie hráčky, ktoré získavajú cenné skúsenosti. K istote majstrovského titulu potrebujeme ešte jeden bod, čo by vzhľadom na doterajšie výsledky nemal byť problém. Verím, že dobré výsledky prilákajú do bazéna ďalšie dievčatá, ktoré sa chcú zdokonaliť v plávaní a popritom sa zahrať aj s loptou.“ 

(th)

482 Shares

Najnovšie správy

sobota, 22. januára 2022
Meniny má Zora, zajtra Miloš