Vrbovčania v rodisku Čajkovského

  • Mladí dnes / Školy
  • 14. júna 2018, 16:00

Skupina žiakov Gymnázia Jána Baltazára Magina vo Vrbovom spolu so svojou učiteľkou ruského jazyka a riaditeľkou školy absolvovali v dňoch 20.-26. mája prvú návštevu partnerskej školy – 8-ročného gymnázia v ruskom Votkinsku, rodisku skladateľa Piotra Iľjiča Čajkovského.

vrbove ziaci rusko
Vrbovskí gymnazisti si prezreli aj pamätihodnosti Ruska. (Autor: Mimi)

Počas výmenného pobytu slovenská skupina žila v ruských rodinách, čo bolo prínosom pre obe strany nielen z dôvodu rozvoja komunikačných zručností, ale najmä pochopenia neobyčajnej a rozmanitej ruskej kultúry a histórie.

Zážitkom pre našich žiakov a učiteľov bola účasť na vyučovaní rôznych predmetov. Boli sme ohromení vysokou kvalitou vyučovania, spôsobom, ako efektívne pracovali ruskí študenti v skupinách, sebavedome obhajovali svoje názory a mali široký prehľad informácií, vedomostí, ktoré okamžite vedeli aplikovať.

Naša návšteva splnila účel cesty. Podpísali sme dohodu o spolupráci, ktorá spočíva nielen vo výmenných jazykových pobytoch študentov, ale aj vo výmenných odborných stážach slovenských a ruských učiteľov oboch gymnázií. Naši partneri by mali zavítať do Vrbového tretí septembrový týždeň. Z Ruskej federácie sme si odniesli veľmi pozitívne skúsenosti, z ktorých budeme čerpať pri budovaní našej slovensko-ruskej bilingválnej sekcie.

Mimi

3 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 6. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Mikuláša, patróna detí. Meniny má Mikuláš.
  • 06.12.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 7. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom civilnej leteckej prepravy (ICAO). Meniny má Ambróz.
  • 07.12.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 7. december 2019
Meniny má Ambróz, zajtra Marína