Čo prináša najnovšie vydanie Piešťanského týždňa

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 12. júna 2018, 06:00

Vizuálny smog sa netýka len množstva bilbordov pri hlavných cestách, je ním zasiahnuté aj historické centrum Piešťan. Túto tému počas rokovania o predĺžení nájmu mestských pozemkov pre umiestnenie citylightov na Winterovej ulici otvorila členka
komisie pre kultúru Dominika Rusnáková.

titulna strana piestanskeho tyzdna
Najnovšie vydanie Piešťanského týždňa č. 24 © apt

Približne pred mesiacom zavítali do juhovýchodnej časti Piešťan ťažké stroje a rozkopali ulice Veterná, Vážska i Slnečná. Ani po niekoľkých týždňoch však nie je prácam koniec. Na ten si ešte obyvatelia počkajú. Podrobnosti nájdete na strane 3.

Stačí, aby napršalo, a obyvatelia ulice K spúšťu v Krakovanoch sa cítia ako v krajine tisícich jazier. Od idyly to však má ďaleko. Takýto stav cesty tam trvá už viac ako tri desaťročia. Dočkajú sa majiteľa lepšieho stavu cesty ešte do volieb?

Strategická dopravná stavba piešťanskej samosprávy je konečne aspoň na papieri. Projekt prepojenia Dopravnej
ulice s najväčším piešťanským sídliskom Adam Trajan poza cintorín na Bratislavskej ceste prišiel mestským komisiám minulý týždeň predstaviť jeho autor Stanislav Chmelo. Podrobnosti si prečítate na strane 4.

Práca v poľnohospodárstve mladých ľudí už desaťročia neláka a tí, ktorí v tomto odvetví pracujú, sú väčšinou
len ďalšou generáciou ľudí celoživotne spojených s poľnohospodárskou výrobou. Súčasný aj technologický
trend však ukrajuje nádejných zamestnancov z tejto množiny a hrozí, že o desať rokov nebude mať kto na družstvách pracovať. Vo Vrbovom našli spôsob, ako zaujať mladých. Viac v reportáži na strane 9.

Spoločnosť ON Semiconductor Slovakia, sídliaca v bývalých priestoroch koncernového podniku Tesla Piešťany,
oslavovala svoje dvadsiatiny vo veľkom štýle. V sobotu 9. júna mohli návštevníci aj vinšovníci zažiť veľkolepú
narodeninovú šou. Viac na strane 11.

Angelika Slamová už nebude nastupovať za Piešťanské Čajky. Odchovankyňa šamorínskeho basketbalu bude v športovej kariére pokračovať v Rumunsku, keď sa rozhodla prijať ponuku z klubu ACS Sepsi. Poznáme dôvody.

Na futbalovom štadióne PFK Piešťany sa v stredu 8. júna uskutočnil už 53. ročník Piešťanských hier v atletike žiakov základných škôl – Memoriál Štefana Estera. Spomedzi šiestich zúčastnených škôl z Piešťan sa víťazom opäť stala ZŠ
Brezová pred ZŠ Holubyho a ZŠ Mojmírova. ZŠ Brezová triumfovala už devätnásty raz po sebe, pričom z prvenstva sa tešila celkovo dvadsaťkrát.

Mená víťazov i ďalšie informácie zo športovísk nájdete na stranách 19 až 24.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 20. marca. Tento deň je Svetovým dňom divadla pre deti a mládež, Medzinárodným dňom šťastia a Svetovým…
  • 19.03.2023, 22:24
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 19. marca. Tento deň je Sviatkom sv. Jozefa. Meniny má Jozef.
  • 18.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 20. marca 2023
Meniny má Víťazoslav, zajtra Blahoslav