Centrum Piešťan zahaľuje reklamný smog

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 12. júna 2018, 10:00

Komisia pre kultúru Mestského zastupiteľstva v Piešťanoch rokovala na svojom minulotýždňovom zasadnutí aj o reklamnom smogu. Je ním totiž zaplavená centrálna mestská zóna.

vizualny smog v piestanoch
Vizuálny smog tvoria tiež reklamné stojany ponúkaných tovarov či služieb pred jednotlivými prevádzkami na pešej zóne. (Autor: pror)

Túto tému počas rokovania o predĺžení nájmu mestských pozemkov pre umiestnenie citylightov na Winterovej ulici otvorila členka komisie Dominika Rusnáková. Podľa nej je tento spôsob prezentácie zastaraný a piešťanská pamiatková zóna je už i tak zaplavená množstvom nevhodných reklám.

Dominika Rusnáková ako príklad nehodiacej sa reklamy uviedla vizuálny smog v podobe reklamných stojanov ponúkajúcich tovar či služby pred jednotlivými prevádzkami na pešej zóne. „Mesto by malo spracovať podmienky umiestňovania reklamy v centrálnej mestskej zóne a ich umiestnenie podmieniť súhlasom pamiatkového úradu,“ vysvetlila členom komisie.

Ako príklad uviedla rôzne figuríny pred predajňami s odevmi, stojanové reklamné pútače aj chladničky olepené reklamnými samolepkami. Predsedníčka komisie Adriana Drahovská v tejto súvislosti spomenula, že mestu chýba pozícia hlavného mestského architekta, ktorý by mohol pri svojej práci zastrešovať i túto oblasť. Posudzoval by tiež vhodnosť umiestnenia reklamných pútačov z hľadiska ich vplyvu na prostredie, v ktorom sa nachádzajú.

Na pretras potom prišiel aj drevený smerník, ktorý v mestskom parku umiestnili Služby mesta Piešťany a do prostredia tejto národnej kultúrnej pamiatky nezapadá. Píšeme o tom v samostatnom článku.

Jozef Vojčiniak

114 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 20. marca. Tento deň je Svetovým dňom divadla pre deti a mládež, Medzinárodným dňom šťastia a Svetovým…
  • 19.03.2023, 22:24
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 21. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti rasovej diskriminácii, Svetovým dňom Downovho syndrómu, Medzinárodným dňom…
  • 20.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 20. marca 2023
Meniny má Víťazoslav, zajtra Blahoslav